Ci czworonożni przyjaciele są mile widziani w wielu domach i mieszkaniach. Nieustannie rozkochują w sobie coraz to nowszych właścicieli i są w stanie poprawić im humor nawet po ciężkim i ponurym dniu. Mowa tu oczywiście o psach, których popularność nieustannie zdaje się rosnąć! Coraz więcej osób decyduje się na przygarnięcie ich pod swój dach. Dlaczego? W dalszej części przedstawimy Wam powody, dla których warto mieć psa!
Pies najlepszym przyjacielem człowieka
Jak wiadomo nie od dziś, psy są powszechnie uważane za najlepszych przyjaciół i kompanów dla człowieka. Są lojalne, wytrwałe i przyjazne, świetnie dotrzymują towarzystwa i mocno przywiązują się do swoich właścicieli. Zostało stwierdzone, że ich obecność w domu poprawia samopoczucie każdemu, niezależnie od wieku czy płci. Psy dają nam dobrą energię, ciepło i zmniejszają poziom stresu. Kochają nas bezwarunkowo i nigdy nie zawodzą naszego zaufania. Zawsze ucieszą się na nasz widok i będą gotowe przywitać nas tak, jak nikt inny! Czy nie jest to najlepsze potwierdzenie ich bezgranicznej miłości i przywiązania do właścicieli?
Inteligencja czworonożnych kompanów
Mózg psów jest niezwykle fascynujący. Mimo, że badania nad jego działaniem nadal trwają, specjaliści w tym temacie zgodnie stwierdzili, że te zwierzęta są inteligentniejsze niż nam się wydaje. Wszyscy wiemy, że możemy uczyć naszych pupili różnych komend. Czy wiedzieliście, że psy rozumieją nie tylko na te wyuczone frazy? Reagują doskonale na ton głosu i słowa, które dobrze im się kojarzą np. pies słyszący słowo „spacer” zacznie się cieszyć i będzie prawdopodobnie gotowy do wyjścia. Jak oddziałuje to na życie codzienne właściciela?
Oprócz oczywistej kwestii – szczęścia i pozytywnej energii przekazywanej właścicielom podczas wspólnych zabaw, istnieją też inne plusy. Pies potrafi wyczuć Twoje emocje: smutek, szczęście, złość i strach i jest w stanie odpowiednio się do nich dostosować. Co ciekawe, psy inaczej zachowują się w towarzystwie kobiet będących w ciąży. Zostało stwierdzone, że są one w stanie wyczuć nawet różne choroby. Nie bez powodu zaleca się towarzystwo psów osobom starszym, chorym np. na autyzm czy niewidomym. Oznacza to, że życie z psem może być o wiele bezpieczniejsze.
Poukładane i zdrowe życie z psem
Psy sprawiają, że życie właścicieli chcąc nie chcąc staje się bardziej poukładane. Musimy zaplanować czas na zabawę, wyprowadzanie i spędzanie z nimi czasu. Zapewniamy, że nawet nieświadomie będziecie starali się poukładać swój dzienny grafik i plan zajęć pod tryb życia pieska tak, aby spędzić z nim jak najwięcej czasu!
Co więcej, z pewnością zyskacie motywacje do ruchu. Mimo pozorów, wyprowadzanie psa to czasochłonne zadanie, które wymaga czasu. Codzienne spacery sprawią, że dostarczysz swojemu organizmowi potrzebną dawkę ruchu, co wpłynie pozytywnie na Twoje zdrowie fizyczne!
Odpowiedzialność za pupila
Jak wiadomo, odpowiedzialność to podstawowa cecha, jaką powinien przejawiać dobry opiekun. Dbanie o psa wymaga czasu i wysiłku z naszej strony. Często to zwierze zostaje przekazane pod opiekę młodszych, aby „nauczyć” ich odpowiedzialności. Faktem jest, że dzięki temu, dziecko może stać się bardziej systematyczne, delikatne i wyrozumiałe w przyszłości. Warto jednak przed podjęciem takiej decyzji porozmawiać i wytłumaczyć młodemu właścicielowi obowiązki, jakich się podejmuje.
Pies wyklucza z naszego z naszego życia rutynę!
Posiadając psa możemy mieć pewność, że nasze dni nigdy nie będą wyglądały tak samo! Życie pełne niespodzianek to zdecydowanie to, czego możemy się spodziewać! Życzymy oczywiście, żeby były to w większości te dobre, jednak z pewnością zdarzą się niekiedy te mniej przyjemne ;). Wychodzenie na spacery w inne miejsca i o innych porach mogą skutkować zawieraniem nowych znajomości. Czy jest lepszy temat do zaczęcia rozmowy niż pieski?
Podsumowując…
Posiadanie psa niewątpliwie niesie za sobą mnóstwo zalet. Pamiętajmy, że wszystko ma dwie strony medalu – podejmując się tak trudnego zadania, jakim jest opieka nad psem musimy liczyć się też z tymi mniej przyjemnymi aspektami. Należy dokładnie przemyśleć tą decyzje i myśleć głównie o szczęściu i zdrowiu naszego pupila.
Jeżeli jesteśmy pewni, że zapewnimy zwierzakowi najlepsze warunki – możemy spokojnie cieszyć się czasem spędzanym z pieskiem, który już po niedługim czasie stanie się naszym najlepszym przyjacielem!