Które wybrać?

Szelki dla maltańczyka, jakie będą najlepsze?

Maltańczyk, to mały, biały, długowłosy piesek, który charakteryzuje się wesołą i czułą osobowością. Jak wskazuje nazwa rasy, pochodzą z śródziemnomorskiej wyspy – Malta. Są inteligentne i bardzo kochają swoich właścicieli. Lubią trenować i zrobią wszystko, żeby przypodobać się opiekunom. Psy tej rasy mają bardzo żywą osobowość. Codzienna dawka aktywności fizycznej jest potrzebna aby poskromić ich energię. Decydując się na spacery konieczne jest dobranie odpowiednich szelek, w których mały pupil będzie czuł się komfortowo a opiekun będzie miał pewność kontroli w każdej sytuacji.

Szelki dla maltańczyka - rozmiar

Dorosły pies osiąga wagę oscylującą w granicach 3 kilogramów.  Wysokość czworonoga sięga 25 centymetrów. Dobierając szelki, powinniśmy zmierzyć psa na szyi i pod pachami. Dla tej rasy najlepiej wybrać produkt regulowany:

W większości oferowanych szelek na rynku, te wymiary spełnia:

Rozmiar XS

Budowa szelek przeznaczonych dla Maltańczyka

Maltańczyki to bardzo małe psy, dlatego powinny nosić lekkie szelki z plastikowymi klamrami, które w przeciwieństwie do metalowych nie wydają żadnych dźwięków mogących irytować psa oraz są dużo lżejsze.

Ze względu na niewielki rozmiar, taśma nośna z której zbudowane są szelki nie powinna być szersza niż 15 milimetrów.

Maltańczyki uchodzą za psy podatne na alergie skórne, dlatego taśmy z jakich wykonane są szelki powinny być wysokiej jakości aby nie wywołać podrażnień, zaczerwienień czy reakcji uczuleniowej na wrażliwej skórze maltańczyka.

Rodzaj szelek dla Maltańczyka

Obecnie specjaliści, rekomendują tylko szelki typu guard oraz bezuciskowe (materiałowe), jako najmniej ingerujące w naturalny zakres ruchu psów.

Czy wygląd ma znaczenie?

Dla psa absolutnie nie. Jednak wychodząc na spacer, dodatkową przyjemność sprawia widok wesoło merdającego psa, ubranego w szelki w ciekawy, wyrazisty wzór.

Obroża czy szelki - Co wybrać dla Maltańczyka?

Biorąc pod uwagę rozkład sił, jakie działają na układ szkieletowy psa podczas spaceru, zawsze do chodzenia na smyczy, rekomendujemy wybór szelek.

Szelki BioThane dla Maltańczyka

Produkty z tego materiału są coraz bardziej popularne. Dzięki swoim właściwościom – nie absorbują zapachów, uniemożliwiają rozwój pleśni i grzybów, są wodoodporne i bardzo łatwe w czyszczeniu, świetnie nadają się do produkcji szelek dla psa. Wybierając szelki BioThane dla maltańczyka, taśma powinna mieć szerokość nie większą niż 16 mm.

Szelki dla Maltańczyka - czystość

Jak każdy pies, maltańczyk podczas spaceru jest bardzo ciekawy otoczenia, dlatego lubi wchodzić w miejsca gdzie może ubrudzić szelki. Biorąc pod uwagę łatwość w czyszczeniu tych akcesoriów spacerowych, to szelki BioThane nie mają sobie równych. Wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką i po zanieczyszczeniach nie ma śladu.