Które wybrać?

Szelki dla chihuahua, jakie będą najlepsze

Chihuahua, to pochodząca z meksyku, ciepłolubna, uważana za najmniejszą – rasa psów, która kocha przebywanie z ludźmi. Pomimo małych rozmiarów są niezwykle aktywne i uwielbiają się bawić. Są bardzo inteligentne i szybko się uczą. Nadają się do mieszkań w mieście i rodzin, jednak ze względu na swój rozmiar, nie powinny być zostawiane same z najmniejszymi dziećmi, gdyż mogłoby, to grozić zranieniem pupila. 

Wyprowadzając chihuahua na spacer, potrzebne są lekkie i miniaturowych rozmiarów ale wytrzymałe – szelki. Które pozwolą pupilowi czuć się komfortowo a opiekunowi pewnie w każdej sytuacji.

Szelki dla chihuahua - rozmiar

Dorosłe psy osiągają wagę 1,5-2,5 kilogramów. Wysokość pupila sięga 20 centymetrów.  Dobierając szelki należy zmierzyć psa na szyi i pod pachami. Dla tej rasy najlepiej wybrać produkt regulowany:

W większości oferowanych szelek na rynku, te wymiary spełnia:

Rozmiar XS

Budowa szelek przeznaczonych dla chihuahua

Chihuahua to psy miniaturki i powinny nosić szelki z plastikowymi klamrami, które są lekkie i nie wydają, żadnych dźwięków mogących rozpraszać psa co ma miejsce przy zastosowaniu metalowych klamer.

Taśma nośna zastosowana do uszycia szelek dla chihuahua powinna mieć 15 milimetrów szerokości, co pozwoli na ich  komfortowe i bezpieczne noszenie.

Chihuahua, ze względu na swój rozmiar są bardzo delikatne, dlatego wybierając szelki lepiej, zdecydować się na te zbudowane z taśmy nośnej premium, która bardziej miękka od standardowej  i przyjemniejsza  w dotyku.

Rodzaj szelek dla chihuahua

Najmniej ingerujące w naturalny zakres ruchu są szelki typu guard oraz bezuciskowe. Te dwa rodzaje rekomendują specjaliści.

Czy wygląd ma znaczenie?

Każdy właściciel psa, chce aby jego pupil prezentował się jak najlepiej. Ubierając psa rasy chihuahua w szelki z ciekawym wzorem, na pewno dodaje mu to uroku.

Obrożą czy szelki - co wybrać dla chihuahua

Biorąc pod uwagę rozkład sił, jakie działają na układ szkieletowy chihuahua podczas spaceru, zawsze do chodzenia na smyczy rekomendujemy wybór szelek.

Szelki BioThane dla chihuahua

Produkty z tego materiału są coraz bardziej popularne. Dzięki swoim właściwościom – nie absorbują zapachów, uniemożliwiają rozwój pleśni i grzybów, są wodoodporne i bardzo łatwe w czyszczeniu, świetnie nadają się do produkcji szelek dla psa. Wybierając szelki BioThane dla chihuahua, taśma powinna mieć szerokość nie większą niż 16 mm.

Szelki dla chihuahua - czystość

Jak każdy pies chihuahua jest bardzo ciekawy otoczenia i podczas spaceru może wchodzić w miejsca gdzie łatwo ubrudzić czy zamoczyć szelki.  Oceniając szelki pod kątem zachowania czystości, to materiał BioThane nie ma sobie równych – nie chłonie wody ani zapachów a brud wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.