Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla mopsa

Idealne legowisko dla inteligentnego mopsa

Kształt w tym przypadku jest dowolny – sprawdzą się zarówno owalne legowiska dla mopsów jak i te prostokątne. Rozmiarem idealnym dla małych mopsów będzie S lub M, zależnie od wieku i wysokości zwierzaka. Mimo niewielkiego wzrostu, osobniki tej rasy są zaskakująco ciężkie, ważą od 6 kg do nawet 8 kg. W mieszkaniu kochające wygodę mopsy uwielbia miękkie poduszki, koce czy właśnie posłania. Nasza wytrzymała poduszka nie odkształci się, co sprawi, że mops będzie mógł wyłożyć się jak tylko chce.

Legowisko dla mopsa

Jakie legowisko dla mopsa?

ROZMIAR S/M

Tabela rozmiarów Canlusso

Jak dobrać posłanie aby mops najlepiej spał?

Mopsy to pieski, które nie potrzebują dużo przestrzeni do biegania, jest to pies domowy. Życie w małym mieszkaniu w mieście nie będzie dla nich problemem. Z reguły nie są kłopotliwe – nie szczekają a podczas nieobecności właściciela wybierają drzemkę zamiast gryzienia kabli czy kapci. Pamiętajmy, że mopsy należą do grupy psów brachycefalicznych. Oznacza to, że mają one wrodzoną tendencje do chrapania. Jest to spowodowane naturalną budową krótkiego pyszczka. Staje się to ważnym aspektem podczas wybierania posłania. Powinniśmy zdecydować się na legowiska dla mopsa, które mają wbudowane podwyższenie, na którym piesek będzie mógł oprzeć główkę, przez co oddychanie w nocy będzie o wiele prostsze, a sam pupil będzie chrapał mniej.

Jaki kolor będzie idealny?

Mopsy należą do psów, które zrzucają sierść cały rok. Wybór koloru posłania powinniśmy uzależnić od umaszczenia zwierzaka, tak aby włoski nie rzucały się w oczy. Pamiętajmy, że jako eleganckie i dostojne pieski będą prezentowały się niesamowicie na każdym z kolorów! Nie unikniemy niestety prania i ciągłego czyszczenia posłania tak, aby wyglądało estetycznie. Z pomocą przychodzą nasze posłania stworzone specjalnie dla mopsów, które dzięki wyjmowanej poduszce, na której przeważnie zostaje najwięcej włosków, są łatwe do mycia czy odkurzania.

Mopsy to rasa, która skradła serca wielu ludzi z całego świata. Mało kto wie, że pierwsze osobniki tej rasy pochodzą z Chin. Są one niezwykle otwarte na ludzi i inteligentne, uwielbiają towarzyszyć człowiekowi, ale też potrzebują z jego strony mnóstwo zainteresowania i uwagi. Nie należą do psów kochających ruch, nie lubią być zmuszane do wysiłku fizycznego, czasem możemy je nawet uznać za leniwe, ale przeważnie chętnie spacerują. Idealnie odnajdują się w grupie innych zwierząt, często podczas spacerów starają się nawiązywać kontakty z innymi pieskami, najlepiej czują się wśród przedstawicieli tej samej rasy. Taki też kontakt powinniśmy im zapewniać. Mopsy dobrze odnajdują się w rodzinie. Pupile są określane mianem „psa jednego pana”. 

Mają one w zwyczaju upatrywanie sobie jednego, głównego właściciela, za którym przeważnie są gotowe chodzić krok w krok. Nie znaczy to jednak, że nie darzą sympatia innych członków rodziny, jest wręcz przeciwnie! Szybko się do nich przywiązują, a co za tym idzie ciężko znoszą długą rozłąkę. Są cierpliwe, łagodne i ruchliwe, więc idealnie sprawdzą się jako towarzysze do zabaw z najmłodszymi. Mopsy mogą bywać uparte, szczególnie w sytuacji, gdy chcemy je czegoś nauczyć. Potrzebują cierpliwości właściciela, ale zmotywowane ich ulubionym przysmakiem uczą się naprawdę szybko! Uwielbiają odpoczynek, więc wybór odpowiedniego legowiska dla mopsa wydaje się być bardzo ważny.

Mops

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego mopsa!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]