Które wybrać?

Szelki dla yorka, jakie będą najlepsze?

Yorkshire terrier, potocznie nazywany yorkiem, to przyciągający uwagę, małych rozmiarów pies. Są wesołe, energiczne ale także pewne siebie i zadziorne. Ich charakter doskonale opisuje stwierdzenie, że są to duże psy zamknięte w małym ciele. Nadają się do rodzin z dziećmi jednak nie powinny zostawać same z najmłodszymi mieszkańcami, zaskoczone lub nie odpowiednio potraktowane mogą ugryźć. 

Często nie akceptują nowych zwierząt w domu, będąc o nie zazdrosne i próbując z nimi walczyć.

Lubią spędzać czas z rodziną a samotność wywołuje u nich lęk separacyjny. 

Pomimo niewielkiego wzrostu, yorki uwielbiają aktywność fizyczną w postaci zabaw i krótkich spacerów. Ze względu na ich miniaturowy rozmiar, część właścicieli nosi je w specjalnych torbach, jednak  tradycyjny spacer jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju. Wychodząc z yorkiem, niezbędne będzie założenie mu odpowiednich szelek w których pupil poczuje się komfortowo a  opiekun będzie miał możliwość kontroli w każdej sytuacji.

Szelki dla yorka - rozmiar

Yorki to jedne z najmniejszych psów. Ich waga wynosi od 1.8 kg do 3 kg a wysokość sięga 20 – 25 cm. Dobierając szelki, bardzo ważne jest aby zmierzyć psa na szyi i pod pachami. Najlepiej zdecydować się na produkt regulowany. Dla tej rasy odpowiednie będzie:

W większości oferowanych szelek na rynku, te wymiary spełnia:

Rozmiar XS

Budowa szelek przeznaczonych dla yorka

Yorki to tak zwane psy miniaturki, dlatego powinny nosić bardzo lekkie szelki z plastikowymi klamrami, które w przeciwieństwie do metalowych nie wydają rozpraszających psa dźwięków a ich waga jest dużo mniejsza.

Taśma z której zostały zbudowane szelki nie powinna być większa niż 15 milimetrów.  Warto kupić produkt który posiada 2 półkola do przypięcia smyczy, dzięki temu lepiej dopasujemy się do preferowanego przez pupila  stylu spacerowania.

Większość szelek posiada jedną klamrę, co sprawia, ze względu na niewyrównaną wagę “ściągają” w jedną stronę. Szelki z 2 klamrami to nie tylko idealny balans, ułożenie na ciele ale także szybsza i mniej stresująca dla psa możliwość ubioru.

Ważne aby akcesoria z których zostały wykonane szelki były wysokiej jakości, nie uczulały psa, wywołując reakcję alergiczną na skórze.

Rodzaje szelek dla yorka

Obecnie specjaliści, rekomendują tylko szelki typu guard oraz bezuciskowe (materiałowe), jako najmniej ingerujące w naturalny zakres ruchu psów.

Czy wygląd szelek ma znaczenie?

Dla psa absolutnie nie. Jednak wychodząc na spacer, dodatkową przyjemność sprawia widok wesoło merdającego psa, ubranego w szelki w ciekawy, wyrazisty wzór.

Obroża czy szelki - co wybrać dla yorka?

Biorąc pod uwagę rozkład sił, jakie działają na układ szkieletowy psa podczas spaceru, zawsze do chodzenia na smyczy, rekomendujemy wybór szelek

Szelki BioThane dla Yorka

Produkty z tego materiału są coraz bardziej popularne. Dzięki swoim właściwościom – nie absorbują zapachów, uniemożliwiają rozwój pleśni i grzybów, są wodoodporne i bardzo łatwe w czyszczeniu, świetnie nadają się do produkcji szelek dla psa. Materiał BioThane jest bardzo lekki i wytrzymały. Wybierając szelki BioThane dla yorka, taśma powinna mieć szerokość nie większą niż 16 mm.

Szelki dla yorka - czystość

Yorki podczas spacerów są bardzo ciekawe otoczenia, lubią wchodzić w miejsca gdzie szczególnie dolna część szelek może ulec zabrudzeniom. Biorąc pod uwagę łatwość w czyszczeniu tych akcesoriów spacerowych, to szelki BioThane nie mają sobie równych. Wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką i po zanieczyszczeniach nie ma śladu.