Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla chihuahua

Właściciele chihuahua mogą bez wątpienia powiedzieć, że charakter tych psiaków jest niemal tak samo niepowtarzalny jak ich wygląd. Przedstawiciele tej rasy są weseli i chętni do wspólnych zabaw. Nie lubią przebywać z dala od domowników, a co za tym idzie – ciężko znoszą samotność. W ostatnich latach coraz częściej można spotkać się z opinią, że psiaki są nadpobudliwe, a nawet agresywne. Nic podobnego! Wszelkie odbiegające od normy zachowania są raczej wynikiem braku miłości i uwagi niż braku dyscypliny. Chihuahua kocha wygodę, ciepło i przytulne poduszki, dlatego tak często zamiast posłania wybiera łóżko właścicieli. Takie przyzwyczajenia mogą być uciążliwe tym bardziej, że pupile są dość szczekliwe. Próby oduczania małych towarzyszy spania na kanapach zazwyczaj spełzają na niczym. W wielu przypadkach winowajcą okazuje się źle dobrane posłanie, które nie spełnia oczekiwań tak wymagającego pieska. Skóra czworonogów jest bardzo wrażliwa, a delikatne ciało wyczuje każdą wadę legowiska. Ponadto, meksykańskie psiaki bardzo często cierpią na przeróżne alergie kontaktowe. Ratunkiem w obu wypadkach okazuje się legowisko dla chihuahua premium w najmniejszym możliwym rozmiarze – S. Możemy być pewni, że takie rozwiązanie będzie funkcjonalne, bezpieczne i komfortowe. Na co zwrócić uwagę wybierając takie posłanie.

Jakie legowisko dla chihuahua ?

ROZMIAR S

Tabela rozmiarów Canlusso

Wybredna i wygodna chihuahua

Pieski rasy chihuahua są bohaterami filmów, pojawiają się na okładkach czasopism, a ich nietuzinkowy wygląd nie daje o sobie zapomnieć. Te miniaturki rodem z Meksyku już od kilkudziesięciu lat podbijają serca ludzi na całym świecie. Ze względu na malutkie wymiary psiaki tej rasy są traktowane przez niektórych właścicieli bardziej jak zabawki niż jak charakterne zwierzęta. Chihuahua sięga zaledwie 23 cm w kłębie i waży około 1,5 kg! Wbrew pozorom przedstawiciele tej rasy są energiczni, ruchliwi i bardzo przywiązani do swoich właścicieli. Bez wątpienia można określić je jako małe ciałem, wielkie duchem. 

Chihuahua to piesek salonowy, spędzający większość czasu na kolanach ukochanych domowników. Przedstawiciele tej mieszanki są dość wymagające zarówno pod względem pielęgnacji jak i zachowania. Słabej jakości legowisko dla chihuahua wybrane w pośpiechu zdecydowanie nie spełni swojej roli. Miejsce wypoczynku jest dla tych psiaków rzeczą nadrzędną, przez co potrafią dobitnie wyrazić niezadowolenie ze źle dopasowanego posłania. Co zrobić, żeby nasz pupil zrezygnował ze spania na łóżkach? Jak dobrać odpowiednie legowisko dla chihuahua?

Charakterny, a zarazem łagodny i przyjacielski

Najważniejszymi aspektami w wyborze legowiska dla chihuahua pozostają materiał i wypełnienie. Tkanina, z której zrobione jest posłanie musi być w pełni bezpieczna i hipoalergiczna. Ponadto, według doświadczonych hodowców psiaki najchętniej korzystają z miękkich, gładkich poduszek. Kulka silikonowa wykorzystywana w produktach Canlusso jest sprężysta i miła w dotyku, dzięki czemu pozwoli pupilowi spokojnie przespać noc. Mimo tego, że chihuahua nie jest skora ubrudzić swoich łapek, to ma tendencję do wylizywania wypoczynków.

Koniec końców, na większości materiałów zostają nieestetyczne ślady. Legowiska dla chihuahua premium wyczyścisz już za pomocą ściereczki z płynem, a przy większych zabrudzeniach łatwo ściągniesz obszycie i wypierzesz w temperaturze 60 stopni. Ponadto, z racji, że psiaki kochają ciepłe, przytulne przestrzenie świetną opcją będzie dołożenie tekstyliów. Legowisko dla chihuahua z poduszeczkami i materiałowymi zabawkami z pewnością przypadnie do gustu każdemu futrzakowi.

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego chihuahua!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]