Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla cane corso

Pamiętajmy, że osobniki tej rasy uwielbiają ruch. Cane corso świetnie odnajdzie się więc w rodzinach ludzi aktywnych fizycznie. Długie spacery, gry na świeżym powietrzu czy uczenie się nowych sztuczek to coś, co sprawia im najwięcej frajdy. Po aktywnym dniu każdy piesek marzy jednak o położeniu się w swoim posłaniu. Jak możemy się domyślać – legowisko dla cane corso musi być odpowiednio duże i wygodne. Piesek musi mieć możliwość swobodnego rozciągania się i rozprostowywania łapek podczas snu. Polecamy Wam więc posłanie w rozmiarze XXL, które w stu procentach spełni te wymagania. Ciężkie psy często wygniatają posłania, tym samym usuwając bariere przed twardym podłożem. Jak uchronić swojego cane corso przed tym problemem? Postaw na odpowiednie wypełnienie – kulka silikonowa jest zarówno wygodna, jak i wytrzymała. Nie odkształci się, a Twój piesek na pewno poczuje dużą różnicę.

Legowisko dla cane corso

Jakie legowisko dla cane corso?

ROZMIAR XXL

Tabela rozmiarów Canlusso

Jaki rozmiar dla tak dużego psa?

Czy wiedzieliście, że wyraz „corso” wziął się od łacińskiego słowa „strażnik”? Ta ciekawostka może być dla nas sugestią, jakim typem psa jest właśnie cane corso! Wywodząca się z Włoch rasa zyskuje coraz większą popularność zarówno jako psy domowe, jak i pomoc służb mundurowych. Jako rosłe i mocno umięśnione psy są inteligentne i nastawione na pracę z człowiekiem. Każdy osobnik ma jednak swój charakterek. Obcym okazują nieufność, nie mają jednak w zwyczaju zachowywać się wobec nich agresywnie. W rodzinie cane corso odnajdują się naprawdę świetnie zarówno w roli stróża, jak i członka rodziny. Spośród opiekunów wybierają zazwyczaj jedną osobę, której są bezgranicznie posłuszni. Mimo że swoimi rozmiarami odstrasza, życie z tym osobnikiem nie jest tak trudne, jak się wydaje – wystarczy dobrze dobrany ekwipunek! Podstawą jest odpowiednie legowisko. Jakie posłanie dla cane corso wybrać?

Cane corso a porządek

Jak to się mówi: brudny pies to szczęśliwy pies! Doświadczeni opiekunowie potwierdzają, że utrzymanie posłania cane corso w czystości graniczy z cudem. Jesienne spacery, wypadająca sierść – to wszystko spoczywa właśnie na legowisku! Istnieją jednak sposoby, za pomocą których możemy pomóc w porządkach. Nasze leżanki posiadają ściągany pokrowiec, który możecie łatwo odkurzyć, wyczyścić, a nawet wyprać. Co więcej, wykorzystywany przez nas materiał zapobiega wbijaniu się sierści. Należy jednak na kwestie porządku patrzeć z przymrużonym okiem i liczyć się z tym, że posłanie tak aktywnych psów będzie przeważnie odbiegać od ideału!

Czy kształt posłania ma znaczenie?

Mimo swojej niekwestionowalnej wytrzymałości, psy rasy cane corso ciężko radzą sobie ze skrajnymi temperaturami. Ich legowisko powinno więc znaleźć się w ciepłym i suchym miejscu. Warto też znaleźć w domu ustronną przestrzeń, w której pupil będzie mógł się wyciszyć. O ile kształt legowiska dla cane corso nie ma znaczenia, o tyle warto zdecydować się na takie z podwyższonymi bokami. Dzięki takiej opcji pies będzie mógł wtulić się w jego brzegi tym samym zyskując poczucie bezpieczeństwa.

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego cane corso!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]