Które wybrać?

Szelki dla Beagle, jakie będą najlepsze?

Beagle, to pochodząca z Anglii rasa psów, która początkowo była hodowana w celu tropienia małej zwierzyny.  Do dziś pomagają w polowaniach, jednak w głównej mierze są to psy do towarzystwa. Charakteryzują się inteligencją i wesołym usposobieniem.  Trening i szkolenie beagle jest bardzo satysfakcjonujące, dzięki swojej inteligencji szybko się uczą.

Jak każdemu czworonogowi, również tej rasie należy dostarczyć codzienną dawkę aktywności fizycznej. Wychodząc z Beagle na spacer należy pamiętać, że w każdej chwili może ujawnić się w nim wrodzony instynkt myśliwski, spowodowany określonym bodźcem na przykład zapachem. 

Dlatego szelki dla beagle powinny być bardzo wytrzymałe oraz dopasowane do budowy pupila, aby czuł się komfortowo a opiekun pewnie podczas każdego wspólnego wyjścia.

Szelki dla beagle - rozmiar

Dorosłe psy osiągają do 40 centymetrów wzrostu i 15 kilogramów wagi. Dobierając rozmiar szelek należy zmierzyć psa na szyi i pod pachami. Dla tej rasy najlepiej wybrać produkt regulowany:

W większości oferowanych szelek na rynku, te wymiary spełnia:

Rozmiar M

Budowa szelek przeznaczonych dla beagle

Beagle to rasa, którą można kwalifikować do małych lub średnich pod względem rozmiarów. Aby czuł się komfortowo, powinien nosić lekkie szelki z plastikowymi klamrami, które nie wydają żadnych dźwięków, mogących rozpraszać psa.

Ze względu na masywną budowę psa, taśma nośna z której wykonane są szelki powinna mieć szerokość 25 milimetrów.

Materiał  z którego będą wykonane akcesoria spacerowe dla beagle powinien być bardzo wytrzymały aby zapanować nad pupilem nawet w sytuacji , próby pogoni za dziką zwierzyną, pamiętajmy, że te psy mają bardzo silny instynkt łowiecki.

Rodzaj szelek dla beagle

Obecnie specjaliści, rekomendują tylko szelki typu guard oraz bezuciskowe (materiałowe), jako najmniej ingerujące w naturalny zakres ruchu psów. Niestety beagle są podatne na choroby układu kostno stawowego, dlatego nie wolno doprowadzić do jego przeciążania.

Czy wygląd ma znaczenie?

Dla psa absolutnie nie. Jednak wychodząc na spacer, dodatkową przyjemność sprawia widok wesoło merdającego psa, ubranego w szelki w ciekawy, wyrazisty wzór.

Obrożą czy szelki, co wybrać dla beagle?

Biorąc pod uwagę rozkład sił, jakie działają na układ szkieletowy psa podczas spaceru, zawsze do chodzenia na smyczy, rekomendujemy wybór szelek.

Szelki BioThane dla Beagle

Produkty z tego materiału są coraz bardziej popularne. Dzięki swoim właściwościom – nie absorbują zapachów, uniemożliwiają rozwój pleśni i grzybów, są wodoodporne i bardzo łatwe w czyszczeniu, świetnie nadają się do produkcji szelek dla psa. Wybierając szelki BioThane dla Beagle, taśma powinna mieć szerokość nie większą niż 19 mm.

Szelki dla Beagle - czystość

Spacery z beagle mogą być bardzo intensywne, kiedy pies “złapie trop” nawet największe błoto mu nie straszne. Dlatego warto wybrać szelki z materiału, który jest bardzo prosty w czyszczeniu. W tej kwestii szelki BioThane nie mają sobie równych. Wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką i po zanieczyszczeniach nie ma śladu.