Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla yorka

Jaki rozmiar legowiska dla yorka wybrać?

Można powiedzieć, że yorki to psy miniaturki. Mierzą od 18 do 22 cm wzrostu i ważą zaledwie 3 kg. Idealnym wyborem będzie zatem posłanie w najmniejszym możliwym rozmiarze S. Za duże legowisko dla yorka nie spełni swojego zadania, a może nawet sprawić, że psiak stanie się nadpobudliwy i drażliwy. Dodatkowo, według ankietowanych hodowców, większość przedstawicieli tej rasy zasypia w pozycji embrionalnej (zwinięte w kłębek). Odpowiedni rozmiar legowiska dla yorka często okazuje się zatem mniejszy niż nam się wydaje.

Legowisko dla yorka

Jakie legowisko dla yorka ?

ROZMIAR S

Tabela rozmiarów Canlusso

Yorki są bez wątpienia jedną z najpopularniejszych ras psów na świecie. Nieustannie podbijają serca wielu ludzi i królują na wybiegach piękności. Właściciele takich psiaków są zazwyczaj absolutnie oczarowani zarówno ciekawym wyglądem (mieszanka teriera i maltańczyka) jak i bojowym charakterem pupila. Pomimo małej wielkości i niepozornie wyglądającego włosia yorki wymagają stałej pielęgnacji i opieki. 

Pierwszym, a tym samym jednym z najważniejszych zadań przyszłego właściciela jest zakup odpowiedniego posłania, które odpowie na wszystkie potrzeby pieska. Jak zatem wybrać legowisko dla yorka? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Nietuzinkowy charakterek w miniaturce

Niewiele osób wie, że yorki powstały w celach użytkowych: do tropienia myszy i szczurów. Coś w tym jest, bo po dziś dzień przedstawiciele tej rasy są pewni siebie, aktywni, a nawet nadpobudliwi. Omawiając usposobienie tych psiaków nie można pominąć ciągłej potrzeby ruchu i aktywności fizycznej. Posiadając yorka warto zatem organizować długie spacery albo konkretne zabawy ruchowe. Znudzone pieski mogą okazać się kłopotliwe i skore np. do niszczenia mebli, czy tekstyliów domowych. Yorki bardzo łatwo przywiązują się do swoich właścicieli i w większości przypadków nie odstępują ich nawet na krok. Po całym dniu zabawy psiaki biegną zazwyczaj prosto do swojego legowiska, w spokoju regenerują się i odzyskują siły. Dla yorków posłanie jest szczególnie ważne, bo to ono daje im poczucie bezpieczeństwa, intymności i komfortu. Niektóre pupile traktują legowiska jako swój azyl, do którego dostęp mają tylko oni.

Wypełnienie i materiały w legowiskach dla yorka

Yorki są idealnym wyborem dla miłośników psów, którzy są uczuleni na sierść zwierząt. Otóż, czworonogi tej rasy szczycą się długą i jedwabistą szatą pokrytą włosami. W takim wypadku legowisko wykonane z tanich, słabych jakościowo materiałów będzie najgorszym możliwym rozwiązaniem. Właściciele psów często kierują się atrakcyjnymi cenami i nie zdają sobie sprawy, że producenci dodają do legowisk gumę, nylon, formaldehyd, a nawet detergenty! Ze względu na delikatną budowę ciała i wymagające owłosienie zalecamy legowiska wykonane z weluru i minky. Takie materiały z pewnością zadbają o delikatną skórę yorków i ustrzegą je przed wieloma problemami natury dermatologicznej. Ponadto, dla psiaków alergików najlepszym wyborem okaże się zakup wypełnienia antyalergicznego, które zapewni im komfort i bezpieczeństwo.

Czyszczenie legowiska dla yorka

Yorki zdecydowanie nie są królami czystych łapek i świetnie ułożonej sierści. Aktywne zabawy na świeżym powietrzu często kończą się kąpielą, a następnie dokładnym czesaniem. Dla właścicieli bardzo ważnym aspektem przy wyborze legowiska okazuje się łatwość w codziennym czyszczeniu materiału. Posłania naszej firmy doprowadzisz do porządku już za pomocą gąbki z płynem, a przy większych zabrudzeniach łatwo ściągniesz materiał i go wypierzesz.

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego yorka!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]