Które wybrać?

Szelki dla shih tzu, jakie będą najlepsze?

Shih tzu to wywodząca się z chin, jedna z najstarszych ras psów. Posiadają charakterystyczny wygląd –  płaski pyszczek, długą opadającą sierść i wyraziste oczy. Znane są ze swojej przyjaznej i czułej natury, dlatego świetnie nadają się do rodzin z dziećmi. Pomimo swojego królewskiego wyglądu są chętne do treningu, jednak wymaga to cierpliwości.

Ich zapotrzebowanie na aktywność fizyczną jest stosunkowo niskie, a najlepszą formą są spacery.

Wychodząc na spacer należy ubrać psa w odpowiednie szelki w których pupil będzie czuł się komfortowo, nie odczuwając na sobie dodatkowego balastu. Wytrzymałe szelki to też pewność, kontroli w każdej sytuacji.

Szelki dla shih-tzu - rozmiar

Dorosłe psy, niezależnie od płci ważą od 4 do 7 kilogramów. Wzrost w kłębie sięga 28 centymetrów. Dla tej rasy najlepiej wybrać produkt regulowany:

W większości oferowanych szelek na rynku, te wymiary spełnia:

Rozmiar S

Budowa szelek przeznaczonych dla shih tzu

Shih tzu należy do ras małych, dlatego szelki przeznaczone dla nich powinny być bardzo lekkie a więc wykonane z plastikowych klamer, które dodatkowo pozwalają na bezdźwięczne użytkowanie. 

Rozmiar shih tzu nie przekracza 28 centymetrów w kłebie, dlatego odpowiednia taśma nośna użyta do produkcji szelek powinna mieć 15 lub 20 mm szerokości.

Alergie na tekstylia, to częsta przypadłość tych psów. Kupując szelki warto wybrać, te produkowane z taśm nośnych premium, które oprócz właściwości hipoalergicznych są dużo bardziej miękkie i przyjemne w dotyku niż standardowe taśmy nośne.

Rodzaj szelek dla shih tzu

Najmniej ingerujące w naturalny zakres ruchu psa są szelki typu guard lub materiałowe tzw. bezuciskowe.  Specjaliści właśnie te rodzaje szelek polecają dla shih tzu.

Czy wygląd szelek ma znaczenie?

Pomijając budowę i biorąc pod uwagę jedynie ich kolor czy wzór, to dla psa nie ma żadnego znaczenia. Jednak jako właściciele chcemy aby nasz pupil prezentował się na spacerze jak na wybiegu, stąd w ofertach sklepów tak duży wybór różnokolorowych szelek. 

Dlaczego na spacer szelki a nie obroża

Podczas chodzenia na smyczy, generowana jest siła, która obciąża układ szkieletowy psa. Najlepiej rozkładają ją szelki i to one są rekomendowane przez specjalistów.

Szelki BioThane dla shih tzu

Szelki BioThane zyskują coraz większą popularność w naszym kraju. Dzięki swoim właściwościom – nie absorbują zapachów, uniemożliwiają rozwój pleśni i grzybów, są wodoodporne i bardzo łatwe w czyszczeniu, świetnie nadają się do produkcji akcesoriów spacerowych  dla psów. Decydując się na  szelki BioThane dla shih tzu, należy wybrać te zbudowane z taśmy, której szerokość jest nie większa niż 16 mm.

Szelki dla shih tzu - czystość

Jeśli utrzymanie czystości to główna cecha na jaką zwracamy uwagę przy wyborze szelek dla shih tzu, to te wykonane z materiału BioThane nie mają sobie równych. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką i wszystkie zanieczyszczenia znikają. Co ważne szelki BioThane nie absorbują zapachów a więc nigdy nie przesiąkną brzydkim zapachem.