Canlusso

LEGOWISKO ORTOPEDYCZNE

Profilaktyka, leczenie i rekonwalescencja.
Maty ortopedyczne o udowodnionym działaniu. Nie pozwól, aby Twój pies cierpiał.

Specjalne wypełnienie

Aż 8 cm pianki memory visco

Udowodnione dziAłanie

Zmniejsza ból oraz pomaga w powrocie do zdrowia

Design

Prosty kształt i elegancki pokrowiec

hand

Hand made

Produkt szyty ręcznie

Czystość

Pokrowiec można prać w pralce

Legowisko ortopedyczne to idealne rozwiązanie dla psów starszych oraz borykających się z problemami kostno stawowymi. Materac jaki stosujemy w tego typu posłaniach jest rekomendowany przez weterynarzy a jego właściwości pozwalają na skuteczną rekonwalescencję, ulgę w bólu oraz profilaktykę chorób stawów u ras szczególnie narażonych. Przeczytaj wszystkie informacje na temat legowisk ortopedycznych, które publikujemy poniżej oraz sprawdź naszą bogatą ofertę tych leczniczych posłań. Pamiętaj zdrowie jest wartością nadrzędną również u psów.

Budowa legowiska ortopedycznego

Pianka Memory Foam - serce legowiska ortopedycznego

Zanim zdecydujesz się kupić nasze materace, powinieneś wiedzieć czym jest pianka z pamięcią kształtu, będąca najważniejszym elementem naszego produktu. Pianka memory foam stworzona jest z poliuretanu. Jej 2 główne cechy to lepkość i elastyczność. Czemu są ważne i jak działają?

  • Lepkość – zmiana kształtu pianki pod naciskiem zajmuje dużo czasu.

  • Elastyczność – pomimo rozciągania i wykrzywiania zawsze wraca do tego samego kształtu.

3 charakterystyczne cechy odpoczynku na legowiskach w których zastosowano pianke memory:

  • Kiedy pies kładzie się na legowisku ortopedycznym, pianka dostosowuje się do krzywizny i kątów jego ciała.
  • Odczucie efektu powolnego zapadania się.
  • Ciepło wytwarzane przez ciało psa, sprawia, że pianka zwiększa swoje właściwości i staje się bardziej miękka i dostosowana do układu kostnego pupila. Ciepło jakie jest wytwarzane, zostaje zatrzymane przez materac i pozwala na “wygrzanie” się stawów.

Właściwości legowiska ortopedycznego:

  • Ulga w ucisku – dzięki dokładnemu dostosowaniu się pianki do ciała, możliwe jest zapewnienie ulgi w obszarach narażonych na największy ucisk podczas snu. Standardowe materace nie mają takiej funkcji co może skutkować nasileniem ucisku na daną partię ciała i bólem po przebudzeniu. Dlatego tak ważne jest ich stosowanie wśród psów z bólem lub zapaleniem stawów.
  • Utrzymanie kręgosłupa w neutralnym położeniu – pianka dostosowuje się do każdej pozycji ciała jaką wybierze pies, dzięki temu nie będzie on w nieskończoność szukał odpowiedniej dla siebie, która nie spowoduje rano nasilenia bólu.
  • Hipoalergiczne właściwości – ze względu na swoją gęstość, pianka memory jest dużo mniej podatna na gromadzenie i przyciąganie alergenów.
  • Cisza – legowiska ortopedyczne dzięki swojej budowie niwelują jakikolwiek dźwięk. Dzięki temu masz pewność, że śpiący obok Twojego łóżka pies nie wybudzi innych domowników.

Czy Twój pies potrzebuje legowiska ortopedycznego?

Stając przed wyborem odpowiedniego posłania dla naszego czworonoga, możemy korzystać z ogromnego wyboru. Rynek oferuje także legowiska zdrowotne. Niestety wiele ludzi posiada błędne pojęcie o ich zastosowaniu myśląc, że są przeznaczone tylko dla starszych psów. Jest to niepoprawne przekonanie! Oczywiście jest to grupa zwierząt najbardziej potrzebująca legowiska mającego właściwości łagodzące ból stawów, poprawiającego mobilność, zapobiegającego odleżynom i dającego komfortowy sen. W dzisiejszych czasach każdy lepszy materac w łóżkach posiada wkładki z pianki memory. Pianka w naszych legowiskach dopasowuje się do kształtu ciała zwierzęcia, dzięki temu siła nacisku jest rozłożona równolegle. Statystyki pokazują, że aż 9 na 10 psów cierpi na choroby związane z stawami i kręgosłupem. Zastosowanie materaca ortopedycznego w legowiskach może znacznie ulżyć w bólu naszym czworonogom.

Młode psy - Lepiej zapobiegać niż leczyć

Nawet jeśli teraz Twój pupil jest w pełni zdrowy, statystyki są przerażające. Amerykańskie Stowarzyszenie Produktów dla zwierząt, przedstawia badania pokazujące, ilość zachorowań na schorzenia kostno – stawowe po 10 roku życia u psów. Można temu zapobiec już od najmłodszych lat stosując medyczne materace. Badania potwierdzają również, że szybszemu niszczeniu się stawów sprzyja duża aktywność fizyczna, skakanie oraz spanie na twardych powierzchniach. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że legowiska ortopedyczne poprzez usunięcie dużego punktu nacisku znacznie poprawiają krążenie krwi. Jakie to ma znaczenie dla zdrowia, każdy wie. Uważaj na produkty które są legowiskami ortopedycznymi tylko z nazwy. Niestety spotkaliśmy się z produktami, które wypełnione były zwykłą pianką nie mającą nic wspólnego z materacami ortopedycznymi.
legowisko ortopedyczne

CANLUSSO​

Jak powstają ortopedyczne legowiska dla psów?

Sercem każdego posłania tego typu jest odpowiedni materac. Tutaj nie ma miejsca na tanie zamienniki. Korzystamy tylko z najlepszych producentów, których produkty spełniają wszystkie normy weterynaryjne. Dobieramy odpowiedni rozmiar a następnie obszywamy go miłą w dotyku tkaniną, Która oprócz swoich estetycznych i wytrzymałych właściwości jest łatwa w czyszczeniu. Całość sygnujemy naszym logiem będącym potwierdzeniem oryginalności.

Rasy psów szczególnie narażone na choroby stawów i kości

Przez lata człowiek stworzył wiele ras psów. Niestety niektóre z nich są bardziej a inne mniej narażone na choroby. Widok cierpiącego i skomlejącego psa, który przez lata był naszym wiernym kompanem potrafi być bardzo przygnębiający.

Choroby dziedziczne takie jak dysplazja stawów biodrowych są najczęściej spotykane u psów ras dużych takich jak:

 

  • Owczarek niemiecki
  • Golden retriever
  • Labrador
  • Staffordshire terrier
  • Alaskan malamute
  • Samojed
  • Owczarek Staroangielski
  • Rottweiler
  • Bernardyn

Pomimo mniejszej wagi rasy małe też chorują. Najbardziej narażone są mopsy i buldogi francuskie.

Choroba zwyrodnieniowa stawów.
Jedna z Schorzeń w której zastosowanie legowiska ortopedycznego dla psa, będzie zalecane.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest częstą przyczyną niepełnosprawności czworonogów, powodując ból i znaczne ograniczenia w aktywności fizycznej. Charakteryzuje się utratą chrząstki stawowej, przebudową warstwy podchrzęstnej kości, tworzeniem się wyrośli kostnych. 

Czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia tych schorzeń to:

  • wiek
  • nadwaga
  • genetyka
  • urazy
  • przeciążenia

Statystyki pokazują, że psy geriatryczne są najbardziej narażone. 

Aby zapobiegać powstawaniu zmian bardzo ważna jest odpowiednia profilaktyka. Dieta (unikanie nadwagi) , ćwiczenia fizyczne, odciążające materace ortopedyczne do spania, pozwolą na znaczne zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby.

Objawy:

Chociaż schorzenie to jest dość popularne, często pierwsze objawy mogą być trudne do wykrycia. Należy zwrócić uwagę na ogólny stan zdrowia psa. Jeśli zaobserwowałeś u swojego pupila:

  • Spadek aktywności fizycznej
  • Sztywność, utykanie lub faworyzowanie kończyny.
  • Trudność w stawaniu po dłuższym odpoczynku
  • Niechęć do chodzenia po schodach, skakania.
  • Skomlenie lub skowyt z bólu
  • Wycofanie się

Warto udać się do weterynarza w celu wykonania dokładniejszych w tym obrazowych badań.

Leczenie i profilaktyka

Ponieważ powrót do pełnej sprawności i budowy stawów z przed choroby jest w większości przypadków niemożliwy, leczenie polega głównie na zmniejszeniu dolegliwości bólowych i poprawie komfortu życia

Odpowiednia waga i aktywność fizyczna

  • Nadwaga może być główną przyczyną chorób kostno-stawowych a jej kontrola jest kluczowa w roli leczenia tych schorzeń. Po zabiegach wykonywanych by przywrócić psu sprawność należy wdrożyć odpowiednia dietę aby waga psa byłą odpowiednia. Tutaj dużą rolę odgrywa opiekun, który musi czasem całkowicie zmienić nawyki żywieniowe swojego pupila.
  • Bardzo ważna jest także odpowiednia dawka ruchu. Trzeba tak dobrać aktywność fizyczną psa aby pozwoliło to na rozwój masy mięśniowej i zrzucanie zbędnych kilogramów bez zbędnego forsowania. Należy unikać zabaw wymagających skoków jak łapanie freezbee.
Odpowiednia suplementacja
  • Glukozamina chondroityna to główny składnik mazi stawowej. Dlatego tak ważna jest jego suplementacja. Glukozamina wpływa na rozwój tkanki chrzęstnej.
  • Witamina C wpływa na syntezę kolagenu
  • Mangan wspomaga procesy regeneracyjne chrząstki stawowej.
  • Kwas omega 3 działa przeciwzapalnie

Unikanie skakania

Jeśli pies wskakuje na kanapę, mocno przeciąża stawy. Jeśli nie możemy go tego oduczyć warto kupić specjalną rampę po której będzie mógł wychodzić, nie przypłacając tego zdrowiem.

Specjalne legowisko ortopedyczne Posłania dla psów zawierające materace ortopedyczne pozwalają rozłożyć ciężar psa równomiernie. Dzięki temu można uniknąć dużego ucisku w jednym punkcie. Zdrowy sen pozwala zregenerować się naszemu pupilowi i znacznie przyspiesza proces leczenia.

Masaż i fizjoterapia

Dobrym sposobem na przyniesieniu psu ulgi w dolegliwościach jest masaż i prosta fizjoterapia. Rozluźnianie sztywnych mięśni i zwiększenie zakresu ruchu stawów w dłuższej perspektywie będzie miało bardzo pozytywne skutki. Poproś swojego weterynarza aby dokładnie pokazał Ci w jaki sposób to robić.