Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla charta

Charty to rosłe psy, więc potrzebne jest im równie duże legowisko. Ważne jest, aby zwierzak miał możliwość położenia się w każdej pozycji bez zahaczania o rampy posłania. Polecany przez nas rozmiar to L, a nawet XL. Pamiętajcie, że ta rasa psów ciężko znosi hałas. Wybierając więc kącik dla pupila zadbajcie o to, aby było to raczej ustronne miejsce. Mimo że często sam prosi się o pieszczoty, ceni sobie on ciszę! Zwierzak nie będzie czuł się więc dobrze wśród wielu osób.

Jakie legowisko dla charta?

ROZMIAR L/XL

Tabela rozmiarów Canlusso

Odważny, a tym samym delikatny…

Charty to psy, które zdecydowanie wyróżniają się na tle innych ras. Jako rosłe, muskularne i silne zwierzęta zyskują coraz większą popularność! Co przyciąga tak dużą ilość osób? Odpowiedzi jak się okazuje jest mnóstwo. Charty to zwierzęta bardzo inteligentne, a co za tym idzie – odznaczają się silnym charakterem. Decydując się na przygarnięcie pod opiekę pieska tej rasy musicie pożegnać się z nudą! Spacer z chartem może być prawdziwą niezapomnianą przygodą. Dlaczego? Jako pieski o pasji łowieckiej na każdym kroku pozostają czujne wyczekując zbliżającej się zdobyczy. Kiedy coś przykuje ich wzrok nie czekają – niemal natychmiast rzucają się w pościg, który dla właściciela jest nie do wygrania! Co więcej, wierne chary mają tendencje do wybierania swojego jednego opiekuna, z którym nawiązują silną, wręcz nierozerwalną więź. Czy pies to najlepszy przyjaciel człowieka? Chart zdecydowanie tak!

Im większe tym lepsze?

Czy wiedzieliście, że to właśnie charty posiadają najlepiej rozwinięty zmysł wzroku spośród wszystkich ras psów? Taka umiejętność czyni je również najlepszymi łowcami. Należy jednak pamiętać, że tak silne i odporne na pierwszy rzut oka zwierzęta są tak naprawdę wyjątkowo wrażliwe. Posiadają bardzo niski próg bólu, a co za tym idzie – należy na nie bardzo uważać. Szczególnie ważna okazuje się kwestia doboru odpowiedniego posłania. Jakie więc legowisko dla charta wybrać? Cóż, w domu te zwierzęta uwielbiają wylegiwać się na miękkich poduszkach, łóżkach czy kanapach. Jeżeli chcemy więc zachęcić charta do swojego nowego posłania, należy zainwestować w to właściwe. Dla początkujących kwestia ta może okazać się niemałym problemem. Legowisko dla charta powinno być przede wszystkim wygodne – miękkie i z miłego materiału. Świetną opcją jest dobrej jakości wypełnienie (kulka silikonowa), które będzie chroniło pieska przed zimnym podłożem. Warto również zdecydować się na dodatki takie jak poduszki. Dzięki nim pies poczuje się przytulnie i wygodnie w swoim nowym legowisku.

Charty w obliczu alergii

Wrodzona wrażliwość tych zwierzaków łączy się również z czymś więcej – nierzadko miewamy do czynienia z chartem alergikiem. Warto więc już od pierwszych dni z tym pupilem zadbać o najlepszego rodzaju materiał. Wcześniej wspomniana kulka silikonowa, która jest przez nas wykorzystywana jako wypełnienie jest w pełni bezpieczna dla wszystkich alergików. Legowisko dla charta powinno być też wykonane z materiałów miękkich i przyjemnych w dotyku – to w końcu te pieski lubią najbardziej. Dot czy welur będą wręcz idealne do tej roli. Z takim wyposażeniem legowiska możecie być spokojni, że Wasz zwierzak prześpi całą noc!

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego charta!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]