Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla berneńczyka

Berneńczyki, a w szczególności młodsze osobniki są wyjątkowo ruchliwe. Uwielbiają przygody, a w domu spędzają zdecydowaną mniejsza cześć dnia. Nie zmienia to jednak faktu, że potrzebują one swojego miejsca odpoczynku. Legowisko dla berneńczyka jest wręcz niezbędne! Zwierzak nie tylko będzie mógł w nim odpocząć, ale i zregenerować siły po aktywnym dniu. Właściciele tych piesków potwierdzają, że ich pupile uwielbiają swoje leżanki. Podstawową kwestia podczas wyboru posłania dla berneńczyka jest jego rozmiar. Ważne, aby pupil w swoim legowisku mógł swobodnie się rozłożyć i rozciągnąć. Dla tak dużego psa świetnie sprawdzi się rozmiar L, a nawet XL. Osobniki tej rasy wręcz uwielbiają posłania z podwyższonymi brzegami – czują się w nich bezpiecznie i swobodnie.

Legowisko dla berneńczyka

Jakie legowisko dla berneńczyka?

ROZMIAR L/XL

Tabela rozmiarów Canlusso

Wygodny sen Waszego kompana!

Berneńczyki, a właściwie berneńskie psy pasterskie mimo powszechnej opinii są zwierzętami wrażliwymi i towarzyskimi. Świetnie odnajdują się w roli „stróżów” – są ciche, spostrzegawcze i wyjątkowo wierne swoim opiekunom. Co za tym idzie, potrafią bardzo skutecznie odstraszyć obcych. Nie należy się jednak tego obawiać! Są one również w stanie zaakceptować nieznajomych pod warunkiem, że uzyskają aprobatę swoich właścicieli. Co więcej, berneńczyki to psy stworzone do życia w rodzinach. Są wyrozumiałe, a więc będą świetnym towarzystwem nawet dla małych dzieci. Nie można jednak zaprzeczyć, że ich niemały rozmiar jest powodem obaw przyszłych opiekunów. Dumni właściciele tych psów szybko jednak potwierdzają, że nie ma powodów do niepokoju, a wyprawkę berneńczyka można skompletować stosunkowo szybko i łatwo. Warto jednak zacząć od odpowiedniego posłania. Jakie legowisko dla Berneńczyka wybrać?

W trosce o stawy pieska…

Berneńskie psy pasterskie są niestety w dużej mierze narażone na choroby stawów. Co więcej, ich niemała waga często daje się we znaki odgniatając posłanie. Jak temu zaradzić? Obydwa problemy w pełni rozwiązuje jeden produkt – kulka silikonowa, którą wypełniamy nasze legowiska. Materiał ten nie odkształca się, a więc wytrzyma nawet niemały nacisk. Co za tym idzie – legowisko zostanie z Wami na długi czas. Dodatkowo skutecznie odciąży obolałe stawy pupila, co z pewnością przyniesie mu dużą ulgę. Pamiętajmy również, że osobniki te należą do ras psów górskich, są więc one przystosowane do życia w niskich temperaturach. Legowisko dla berneńczyka powinno być więc ustawione w chłodnym i suchym miejscu.

Piękna sierść a czyste legowisko

Problemem wielu właścicieli psów berneńskich pozostaje ich sierść. Trzeba przyznać, że te długie i gęste włosy robią duże wrażenie! Jak jednak możemy się domyślać – dla legowiska mogą być prawdziwą bolączką. Psy berneńskie linieją dwa razy do roku i to właśnie w tych okresach ich posłania są w całości pokryte sierścią. Jaką mamy dla Was radę? Nasze legowiska posiadają ściągany pokrowiec, który umożliwia dokładne odkurzanie, a nawet pranie materiału. Nie musisz się więc martwić o porządki – z odpowiednim wyposażeniem wszystko staje się proste!

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego berneńczyka!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]