Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla buldoga angielskiego

Rozmiar i wypełnienie legowiska

W przypadku buldogów angielskich to właśnie odpowiedni rozmiar i wypełnienie leżanki odgrywają najważniejszą rolę. Pamiętajmy, że posłanie powinno być około 10-20 cm większe niż sam zwierzak. Buldogi angielskie nie należą do dużych ras, więc rozmiar L pasuje do nich niemal idealnie. Inaczej prezentuje się jednak sprawa wagi. Masywne i muskularne zwierzaki często odgniatają wypełnienie posłania, które już po niedługim czasie nadaje się do wymiany. Pamiętajcie, że użytkowanie przez psa nieodpowiedniego legowiska może prowadzić do wielu nieprzyjemnych schorzeń stawów. Naszą odpowiedzią na ten problem jest kulka silikonowa. Wygodna, wytrzymała i antyalergiczna – dla buldogów angielskich jest to pełen komplet dobroci. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze legowiska zostają z Wami na długi czas. Co więcej, dbają one zarówno o zdrowie, jak i wygodę pupila. Jako zwierzęta buldogi cenią sobie komfort, a miękkie legowisko będzie dla nich najlepszą opcją.

Legowisko dla buldoga angielskiego

Jakie legowisko dla buldoga angielskiego?

ROZMIAR L

Tabela rozmiarów Canlusso

W dzisiejszych czasach ich podobiznę możemy zobaczyć na wielu logach czy też maskotkach. Drobne, ale za to wyjątkowo dobrze umięśnione buldogi angielskie zyskują sympatię coraz szerszego grona ludzi. Co skrada tak wiele serc? Zdecydowanie ich temperament. Jak się okazuje, są to zwierzęta spokojne i łagodne, które wręcz idealnie nadają się do spędzania czasu z najmłodszymi. Czy wiedzieliście, że w przeszłości wykorzystywano je do różnego rodzaju walk? Dziś ciężko nam uwierzyć, że buldogi angielskie mogłyby zrobić komukolwiek krzywdę. Ze swoimi właścicielami nawiązują bardzo silne, wręcz nierozerwalne więzi. Aktywność fizyczna nie jest ich ulubioną formą spędzania czasu, nie mają również do tego predyspozycji. Dużą część doby spędzają one więc wylegując się w domach czy mieszkaniach. Niezbędnym akcesorium jest więc wygodne i odpowiednio dobrane legowisko. No właśnie – jakie posłanie dla buldoga angielskiego wybrać?

Co nieco dla alergików…

Jako posiadacze spłaszczonych kuf, buldogi anielskie często cierpią na różnego rodzaju alergie. Jak już wspomnieliśmy, w pełni bezpieczną opcją jest niezastąpiona kulka silikonowa. Lepiej zapobiegać niż leczyć – warto więc zapewnić swojemu pupilowi ochronę od alergenów już od najmłodszych lat. Ich właściciele potwierdzają, że ulubionym miejscem wylegiwania się tych zwierząt są kanapy, fotele czy łóżka. Nie macie się jednak o co martwić, a buldoga angielskiego można nauczyć naprawdę wielu rzeczy. Potrzeba tylko chwili czasu i cierpliwości…

Legowisko a problemy z oddychaniem

Przez swoją niestandardową, płaską kufę, buldogi posiadają również niemałe problemy z oddychaniem. Nie zostawajmy na nie obojętni – możemy w dużym stopniu pomóc zwierzakom! Odpowiednie okazuje się lekkie uniesienie ich główki podczas snu. Zdecydujmy się więc na legowisko z podwyższonymi bokami, na których nasz zwierzak będzie mógł w spokoju odpocząć. Warto również dodać, że do dostojnego buldoga angielskiego pasować będzie każda linia czy wersja kolorystyczna posłania.

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego buldoga angielskiego!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]