Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla boksera

Jaki rozmiar legowiska dobrać?

Psiaki po długim, aktywnym dniu potrzebują też czasu na regeneracje. Wymagają dużego posłania, w którym będą mogły znaleźć idealną pozycję do snu. Pamiętaj, że legowisko dla boksera powinno być przynajmniej 10 cm większe, niż zajmuje zwierzak. Umożliwi to przede wszystkim swobodę ruchu pupila. W zależności od wysokości psa polecamy rozmiary XL lub XXL, w których nasz kompan łatwo się zadomowi, a odpoczynek będzie dla niego wielka przyjemnością.

Legowisko dla boksera

Jakie legowisko dla boksera?

ROZMIAR XL/XXL

Tabela rozmiarów Canlusso

Kształt a wygoda

Ze względu na swój wygląd boksery są często postrzegane jako psy nieprzyjazne i agresywne. Na szczęście ich dumni właściciele szybko negują te pogłoski określając swoje zwierzaki jako opiekuńcze i troskliwe. Są to psy niezwykle pewne siebie i energiczne, znane ze swojego przywiązania i bezwzględnego posłuszeństwa właścicielowi. Kochają aktywność fizyczną i potrzebują dużej dziennej dawki ruchu. Jak się okazuje, boksery dobrze dogadują się nawet z dziećmi. Nie zmienia to jednak faktu, że te jakże porywcze zwierzęta mogą przypadkowo np. przewrócić malucha, dlatego nie powinniśmy zostawiać ich sam na sam z naszym dzieckiem. 

Odważne i zawsze czujne boksery odnajdą się w roli stróża czy obrońcy. Co ważne, nie czują się one dobrze w towarzystwie innych zwierząt (szczególnie samce wśród osobników tej samej płci). Chętnie uczący się nowych sztuczek bokser nie będzie domagał się zbytniej uwagi czy pieszczot ze strony właściciela. Warto dodać, że przedstawiciele tej rasy nie reagują agresywnie bez wyraźnego powodu. Kiedy właściciel da znak bokserowi, że nie ma powodu do niepokoju, pies staje się ufny i opanowany. Czym zatem kierować się w wyborze legowiska dla boksera?

 
Bokser

Kochające duże przestrzenie czworonogi pokochają zarówno owalne jak i prostokątne posłania (ważne aby były wystarczająco duże). Przedstawiciele tej rasy uwielbiają obserwować swojego właściciela, więc legowiska dla bokserów postawione w odizolowanym pomieszczeniu nie jest dobrym pomysłem. Zdarza się, że właśnie te z wyglądu „nieprzyjazne” pieski chętnie wskakują na łóżko swojego właściciela, aby to właśnie tam spędzić noc. Może to być uciążliwe, ponieważ boksery wręcz kochają się przeciągać! Ważne jest, aby posłanie dla tego wiecznie aktywnego pieska było łatwe w czyszczeniu. Brudne łapki będą bezlitosne zarówno dla podłogi w domu jak i dla posłania. Łatwa do wyjmowania poduszka sprawi, że czyszczenie legowiska będzie łatwe i przyjemne.

Miękkie czy twarde?

Boksery należą do piesków, które mimo wszystko cenią sobie wygodę. Miękkie posłanie pozwoli im wypocząć i odciążyć stawy po całym dniu. Nasza poduszeczka wypełniona jest specjalną kulką silikonową, która mimo dużej wagi psa, pozostanie nieodkształcona i pozwoli na wygodne dobranie pozycji przez pupila. Pupil będzie się pięknie prezentował zarówno na jasnym materiale jak i na ciemnym. Wybór legowiska dla boksera pozostawiamy Tobie!

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego boksera!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]