Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla Rottweiler

Rottweiler to rasa psów, które są prawdziwymi domatorami, chociaż na pierwszy rzut oka sprawiają inne wrażenie. Aby ujarzmić ich żywiołowy charakter potrzebują dużej, dziennej dawki spacerów i innej aktywności fizycznej oraz umysłowej. Po intensywnym dniu, rottweilery potrzebują odpoczynku w swoim własnym dużym i wygodnym legowisku.

Bardzo ważne jest, aby posłanie na którym wypoczywają i które stanowi swego rodzaju azyl, spełniło wszystkie wymagania tego wiernego psa.

Pierwszym aspektem jaki należy wziąć pod uwagę jest wielkość. Rottweilery mierzą nawet 70 cm w kłębie stąd zalecany przez nas rozmiar to XL lub dla większej swobody czworonoga XXL. Waga tego potomka mastifów też jest imponująca i dochodzi do 60 kilogramów, stąd obowiązkowo musi mieć dobrze wypchaną poduszkę w legowisku, aby nie leżał na twardym podłożu. Ze względu na swoje właściwości, kulka silikonowa lub ortopedyczna pianka memory visco, będzie najlepszym tworzywem, służącym jako wkład poduszki.

Legowisko dla Rottweilera

Jakie legowisko dla Rottweilera?

ROZMIAR XL / XXL

Tabela rozmiarów Canlusso

Wytrzymałość legowiska dla rottweilera

Rottweiler naprawdę lubi żuć, dodatkowo jeśli zostawisz go samego a wcześniej nie zapewnisz mu odpowiedniej dawki aktywności fizycznej, może przełożyć swoją destruktywną siłę na posłanie w którym śpi. Tylko materiały tapicerskie, mocne szwy i ukryte zamki sprawią, że legowisko wytrzyma długie lata służąc Twojemu pupilowi.

Legowisko dla Rottweiler_ 3

Jakie legowisko dla rottweiler wybrać pod względem utrzymania czystości?

Rottweilery posiadają krótką sierść, którą zrzucają w umiarkowanych ilościach. Jednak w okresie linienia – wiosną i jesienią potrafi jej być naprawdę sporo. Legowisko powinno być wykonane z tkaniny, która nie “zbiera” sierści i jest łatwa czyszczeniu. Duże łapy tych czworonogów potrafią przynieść do posłania spore ilości błota, kiedy już skończy zabawy na podwórku. Zalecamy wybierać posłania z ściąganym pokrowcem, który można szybko wyprać w pralce.

Profilaktyka chorób stawów

Rottweilery jak większość dużych ras psów, mogą w podeszłym wieku chorować na schorzenia dotykające stawów. Dlatego warto rozważyć wybór posłania z ortopedycznym wkładem, które pozwoli im się dobrze regenerować w czasie odpoczynku.

Legowisko z hipoalergicznych materiałów, czy jest konieczne?

Rottweilery nie należą do ras psów alergików, to nie znaczy, że nie może u nich wystąpić uczulenie. Jeśli jest możliwość zawsze lepiej, działając profilaktycznie, wybrać posłanie z tkanin zewnętrznych i materiałów wewnętrznych oznaczonych jako hipoalergiczne.

Legowisko dla Rottweiler_ 2

Czy kształt legowiska ma znaczenie

Ponieważ rottweilery są bardzo opiekuńcze, powinny wypoczywać w legowisku z którego będą miały dobry widok na otoczenie. Dlatego aby mógł swobodnie odpoczywać, należy położyć je w odpowiednim miejscu. Standardowe, prostokątne legowisko będzie najlepszym wyborem ze względu na wymiary tego czworonoga, a dobrze wypchane boczki, na których będzie mógł oprzeć głowę są dodatkowym atutem.

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego Rottweilera!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]