Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla doga niemieckiego

Legowisko dla piesków „gigantów”

Czy wiedziałeś, że dog niemiecki może osiągnąć wysokość nawet do 86 cm w kłębie? Nie ma wątpliwości, że przedstawiciele tej rasy potrzebują ogromnej przestrzeni. Warto zaopatrzyć się w rozmiar posłania największy z możliwych – XXL. Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć pupila. Legowisko dla doga niemieckiego powinno być jak największe aby nasz kompan miał pełną swobodę ruchów. Te pieski uwielbiają się wylegiwać na łóżkach i kanapach przy innych domownikach. Potrzebuje jednak doświadczonego i czasem nawet rygorystycznego właściciela. Nie są to psy dobre na początek.

Jakie legowisko dla doga niemieckiego?

ROZMIAR XXL

Tabela rozmiarów Canlusso

Dogi niemieckie to psy, które większość ludzi kojarzy z jednym przymiotnikiem – ogromne. Ich imponujący rozmiar nie stoi jednak na przeszkodzie, aby to właśnie one były określane mianem idealnego kompana. Są z natury przyjazne, ufne i wierne właścicielowi, kochają aktywność fizyczną a długie wędrówki nie będą dla nich problemem, są niesamowicie wytrwałe. Potrzebują one mnóstwo przestrzeni. Duży ogród, las czy działka są w ich wychowaniu niezbędne. Niektóre osobniki sprawdzają się w roli psów obronnych i stróżujących a inne idealnie odnajdują się w gronie rodziny. Dogi niemieckie mają w zwyczaju wybierać sobie jedną osobę, której są bezwzględnie posłuszne, co nie powstrzymuje ich przed byciem grzecznym i oddanym w stosunku do innych członków rodziny. Przez właścicieli są określane jako bardzo cierpliwe i idealne do pracy z maluchami. Przedstawiciele tej rasy uwielbiają uczyć się nowych sztuczek, co przychodzi im z niezwykłą łatwością. Są ostrożne względem obcych i tolerancyjne dla innych zwierząt. Co ważne, mimo swojego wzrostu są to zwierzęta wrażliwe zarówno psychicznie (łatwo je zranić lub zniechęcić) jak i fizycznie (bardzo źle znoszą niską temperaturę). Niekiedy można je kreślić mianem „leniuchów”. Szybko się nudzą, są łase na komplementy głaskanie, potrzebują naprawdę dużo uwagi i czasu. Wybór legowiska dla doga niemieckiego nie jest wcale łatwym zadaniem.

Dog niemiecki

Jaką miękkość dobrać?

Dogi niemieckie kochają wygodę! Niestety są to psy narażone na choroby stawów. Nie powinny one pokonywać długich schodów ani wskakiwać na wysokie obiekty. Idealne będzie dla nich miękkie posłanie, które przyniesie ulgę i odciąży stawy. Co ciekawe, ich waga może sięgać nawet 90 kg! Może to powodować zapadanie się niektórych posłań lub tworzenie się wgnieceń. Legowiska dla dogów niemieckich naszej produkcji są wypełnione tak, aby oszczędzić wam tego problemu. Wytrzymały materiał pozwoli twojemu pupilowi wylegiwać się w jego ulubiony sposób.

Czyste posłanie i dog niemiecki

Sierść piesków tej rasy łatwo osadza się i wbija w materiał posłania. Po aktywności fizycznej naszego zwierzaka możemy przygotować się na mnóstwo śladów łapek odbitych oczywiście na miejscu do spania. Dużym ułatwieniem może okazać się wyjmowana poduszeczka, na której leży pies. Można ja łatwo wyjąć, odkurzyć i wyprać. Legowisko dla doga niemieckiego będzie się idealnie prezentować przez naprawdę długi czas! Tak dostojne psy jak dogi niemieckie będą prezentowały się przepięknie w każdym kolorze, zaczynając od jasnych beży po ciemne granaty a nawet czernie. Jaki ty wybierzesz?

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego doga niemieckiego!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]