Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla dobermana

Warto wiedzieć, że dobermany stosunkowo szybko marzną. Ich legowisko powinno więc być wyposażone w różnego rodzaju akcesoria takie jak poduszki a nawet kocyki, w które zwierzak będzie mógł się wtulić. Podczas wybierania kącika dla pieska warto też wziąć pod uwagę, aby było to w miarę ciepłe i suche miejsce. Posłanie dla dobermana powinno również mieć wysokie boki, w których zwierzak poczuje się ciepło i bezpiecznie. Dla dobermanów polecamy wszystkie kształty – zarówno owalne, jak i prostokątne legowisko sprawdzi się świetnie. Aby zapewnić psu wygodny sen konieczny jest też odpowiedni rozmiar. Dla tak dużych psów proponujemy rozmiar L, a nawet XL. Należy zwrócić uwagę na to czy pupil może swobodnie rozprostować łapy i zmienić pozycje snu. Jeżeli tak – wszystko jest w porządku.

Jakie legowisko dla dobermana?

ROZMIAR L/XL

Tabela rozmiarów Canlusso

Trzeba przyznać, że dobermany nie wywołują w ludziach dobrych emocji. Przeważnie kojarzą się nam z agresją i nieposłuszeństwem. Są to w końcu rosłe i masywne zwierzęta wykorzystywane często przez służby mundurowe. Co jeżeli powiemy Wam, że dobermany to tak naprawdę delikatne psy? Jak się okazuje – wszystko zależy od wychowania pupila. Jako inteligentne zwierzęta są one chętne do nauki, a uczony od małego pies będzie bezwzględnie posłuszny swojemu właścicielowi! Jest to jednak zadanie, które powinno być powierzone tylko doświadczonym. Pamiętajmy, że nie jest to dobry zwierzak na start. Dobermany mogą być świetnymi psami rodzinnymi, a w tym stróżami. Szybko i mocno przywiązują się do opiekunów, od których nierzadko wymagają atencji! Dbanie o potrzeby pupili jest równie ważne, co ich dobre wychowanie. Przed podjęciem decyzji o przygarnięciu pod swoją opiekę dobermana warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Jednym z nich jest posłanie, którego po prostu nie może zabraknąć. Jakie legowisko dla dobermana wybrać?

Wypełnienie kluczem do satysfakcji

Niestety dobermany to zwierzęta wyróżniające się dużą skłonnością do chorób stawów. Jak możemy pomóc naszym pupilom? Oczywiście inwestując w odpowiednie posłanie! Jedną z podstawowych funkcji legowiska powinno być odciążanie stawów zwierzaka. Kupując to wypełnione kulką silikonową możesz mieć pewność, że zapewniasz swojemu pupilowi to, co najlepsze. Nasze posłania dbają nie tylko o wygodę, ale i o zdrowie zwierzaka. Wypełnienie nie odgniata, a dostosowuje się do kształtu ciała pieska zapewniając mu pełen komfort! Kulka silikonowa jest również w pełni antyalergiczna, więc stu procentowo bezpieczna dla każdego dobermana.

 

Walory estetyczne

Legowisko dla dobermana może być wygodne, bezpieczne dla zwierzaka oraz tym samym wręcz przepiękne! Umaszczenie tej rasy psów to przeważnie ciemny brąz czy czerń. Kolor posłania możecie więc dobrać pod kolor sierści, decydując się na ciemną kolorystykę. Nie jest to jednak reguła, a finalny wygląd kącika Twojego pieska zależy od Ciebie. Możesz zdecydować na całkowicie inną, szaloną wersję. Dumny i dostojny doberman będzie się królewsko prezentował w każdej opcji kolorystycznej.

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego dobermana!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]