Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla cavaliera

Jakie posłanie dla wymagającego Cavaliera?

Mimo, że kochają ruch na świeżym powietrzu, długie wylegiwanie się nie jest im obce. Kochają spędzać czas obok swojego właściciela leżąc godzinami w wygodnym fotelu. Niektórzy określają ta rasę mianem „obrażalskiej”. Tak naprawdę, cavaliery są po prostu wrażliwe i niekiedy wyczulone na niektóre bodźce. Posłanie jest dla nich bardzo ważnym miejscem. To właśnie tam pieski czują się bezpiecznie. Legowisko dla cavaliera nie musi być duże – rozmiar M lub L w zupełności wystarczy i zaspokoi potrzeby naszego pupila. Niestety, szczególnie starsi przedstawiciele tego gatunku, mogą cierpieć na choroby stawów czy nawet reumatyzm, dlatego aby pomóc zwierzakowi zalecane jest kupowanie miękkich posłań, które odciążą stawy na czas spoczynku.

Legowisko dla cavaliera 1

Jakie legowisko dla cavaliera?

ROZMIAR M/L

Tabela rozmiarów Canlusso

Cavalier King Charles Spaniel

Cavaliery to psy, które szczególną popularność zyskały już na dworach królewskich we Francji czy Anglii. Już wtedy swoim efektownym wyglądem przyciągały uwagę arystokracji. Do tej pory możemy znaleźć je na portretach historycznych dumnie spoczywające obok swoich właścicieli. Są to pieski bardzo lojalne, posłuszne i wesołe. Będą wręcz idealnymi kompanami dla maluchów, o które nie będziemy musieli się martwic gdy zostaną sam na sam z pupilem. cavaliery są bardzo spokojne, łagodne i przyjaźnie nastawione do otoczenia. Kochają one towarzystwo i bardzo łatwo przywiązują się do właściciela. Nie czują się dobrze samotne, potrzebują dużo uwagi, o która nie wahają się prosić. Uwielbiają być w centrum uwagi. Podczas dłuższej nieobecności warto zatroszczyć się o towarzystwo dla naszego pieska, który źle znosi rozłąki z właścicielem. 

Przedstawiciele tej rasy potrzebują dużo ruchu, są żywiołowe, a długie wędrówki nie stanowią dla nich problemu. Dziś, cavaliery to psy raczej towarzyskie, jednak nie opuścił ich wysoko rozwinięty instynkt łowiecki. Zdarza się im ruszyć w pogoń za ptactwem czy inną drobną zwierzyna. Nie będą to jednak poważne ataki – łagodne z natury pieski są bardzo ciekawskie, co jest przyczyną ich krótkich i nieczęstych wybryków. Jakie legowisko dla cavaliera spełni najlepiej swoją rolę?

Legowisko dla cavaliera

Idealny kształt a zdrowie pieska

Należy podkreślić, że psy te mają bardzo wrażliwa psychikę. Ciężko znoszą krzyki właścicieli czy hałas. Czują wtedy potrzebę ukrycia się w swoim bezpiecznym posłaniu, którego budowa może okazać się ważna. Czasami nasi „wrażliwce” potrzebują miejsca w którym mogą się schować. Idealnie sprawdzi się w tej sytuacji owalne legowisko dla cavaliera. Miejsce dla pieska też okazuje się bardzo znaczące. Powinniśmy zapewnić mu możliwie najcichszy i najspokojniejszy kącik, gdzie pupil odpocznie od nadmiernej ilości bodźców z otoczenia. Co ważne, cavaliery zaliczają się do ras brachycefalicznych, co może powodować nocne chrapanie u niektórych osobników. Nie jest to aż tak bardzo uciążliwe, ale decydując się na spanie w jednym pomieszczeniu z psem musimy o tym pamiętać.

Dbanie o czystość legowiska wesołego pieska

Legowisko dla cavaliera musi być koniecznie łatwe w czyszczeniu. Często wypadająca sierść pozostaje na posłaniu w ogromnych ilościach, co spędza sen z powiek wielu właścicielom. Młode, energiczne osobniki tego gatunku mają też tendencje do brudzenia się podczas zabaw na świeżym powietrzu. Nierzadko cały brud zostaje przeniesiony z łapek prosto na posłanie. Aby włoski na posłaniu nie rzucały się aż tak w oczy polecamy zakup legowiska dla cavaliera w kolorze sierści – na pewno pomoże w utrzymaniu porządku i estetyki.

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego cavaliera!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]