Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla psa husky

Psy rasy husky są uważane za te średniej wielkości. Nie dajcie się jednak zwieźć! Pamiętajcie, że legowisko dla husky powinno być od 10 do nawet 20 centymetrów większe niż sam zwierzak. My polecamy Wam rozmiar XL, który z pewnością będzie odpowiedni dla każdego osobnika tego gatunku. Zadbajcie o to, aby pupil mógł swobodnie się rozciągnąć i zmienić pozycję podczas snu. Kształt podczas wyboru nie odgrywa tak dużego znaczenia, jak rozmiar. Pieski zadomowią się zarówno w tym owalnym, jak i prostokątnym legowisku. Duża gama kolorystyczna zostawia Wam również ogromne pole do popisu. Kolor leżanki możecie więc dobrać zarówno do umaszczenia pieska, jak i w pełni dowolnie.

Jakie legowisko dla psa husky?

ROZMIAR XL

Tabela rozmiarów Canlusso

Rozmiar i kształt

Wielu osobom psy rasy husky kojarzą się z jednym: syberyjskimi saniami. Nie jest to w pełni nieuzasadnione, gdyż to właśnie z tego okręgu świata się wywodzą. Ich zadaniem było ciągnięcie ludzi, a cechą szczególną – wytrzymałość. Czy zostało tak do tej pory? Jak się okazuje – w większości tak. Przedstawiciele rasy husky nie pokazują zmęczenia nawet po długich biegach. Ruch jest ich prawdziwym żywiołem! Warto więc przed podjęciem decyzji o przygarnięciu psa tej rasy wziąć to pod uwagę. Husky to świetny wybór dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Co więcej, zwierzęta te są bardzo inteligentne i szybko uczą się nowych sztuczek. Mimo swojej niekwestionowalnej wytrzymałości, osobniki tej rasy potrzebują dobrych warunków do życia. Chcąc rozpocząć wspólną przygodę musisz zapewnić mu odpowiednie legowisko. No właśnie – jakie posłanie dla husky wybrać?

Miękkie czy twarde legowisko?

Husky to psy, które łatwo i szybko przywiązują się do swoich opiekunów. Niekiedy nawet ubiegają się o uwagę ze strony innych domowników. Niektóre osobniki mają nawet w zwyczaju spanie razem z właścicielami na łóżku czy kanapie. Posiadacze tak grubej sierści świetnie radzą sobie z niskimi temperaturami, jednak te wysokie mogą być dla nich większym problemem. Husky często wylegują się po prostu na podłodze, która bywa najchłodniejszą częścią domu. Jeżeli jednak chodzi o posłanie – musi ono mieć swoje miejsce. Jak dla każdego psa, legowisko stanowi spokojne miejsce, którego każdy niekiedy potrzebuje. Odpowiednie posłanie pewni jednak jeszcze jedną, o wiele ważniejszą funkcję – odciąża stawy zwierzaka. Aby leżanka spełniała obydwa zadania należy postawić na odpowiednie wypełnienie. Świetnie sprawdza się nasza kulka silikonowa. Jest miękka i wygodna, a tym samym nie odkształca się i dba o zdrowie pupila.

Czyszczenie legowiska

Długą i gęsta sierść jest nie tylko pięknym atutem tym piesków, ale i koszmarem właścicieli. Jak się okazuje – okresy linienia husky są bardzo intensywne i ciężko sobie z nimi poradzić. Spora część wypadających włosków spoczywa właśnie na posłaniu, którego wyczyszczenie jest często żmudne i monotonne. Jak rozwiązać ten problem? Nasze posłania posiadają ściągany pokrowiec, który dzięki temu staje się łatwy zarówno w odkurzaniu, jak i praniu. Wysoka jakość legowiska zapewni wygodę nie tylko Twojemu pupilowi, ale i Tobie!

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego psa husky!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]