Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla Pitbulla

American Pit Bull Terrier to rasa rodzinna i do towarzystwa. Pomimo ogólno panującego przekonania o agresywności tej rasy, pitbulle są bardzo opiekuńcze. Psy wymagają codziennej dawki aktywności fizycznej i stymulacji umysłowej. Po aktywnym dniu, powinny mieć dostęp do własnego miejsca w którym regenerują siły. Legowisko dla pitbulla powinno być odpowiednio duże i wytrzymałe.

Te kochające rodzine psy, potrzebują odpoczywać w miejscu w którym cały czas będą blisko swoich ludzi. Dlatego, decydując się na posłanie warto kupić takie, które będzie dobrze prezentowało się w salonie czy w kuchni.

Legowisko dla pitbulla

Jakie legowisko dla Pitbulla?

ROZMIAR L

Tabela rozmiarów Canlusso

Legowisko dla pitbulla, jaki rozmiar będzie odpowiedni?

Rozmiar, to pierwsze kryterium, które należy brać pod uwagę szukając legowiska dla pitbulla. Jeśli Twój pies, to jeszcze szczeniak możesz kupić początkowo mniejsze posłanie, jednak większość decyduje się już na duży rozmiar, aby posłużyło mu latami.

Pitbulle ważą nawet do 35 kilogramów i osiągają ponad 50 centymetrów wysokości. Dlatego Rozmiar L będzie odpowiedni dla psów tej rasy.

Legowisko dla pitbulla

Legowisko dla pitbulla musi być trwałe

American Pit Bull Terrier to rasa, która potrafi przeżuć wszystko. Często “ofiarą” jego zębów pada własne posłanie. Istotne więc, aby legowisko dla pitbulla było wykonane z materiałów tapicerskich, odpornych na pazury i zęby. Warto też aby w legowisku znajdowały się zabawki, które odciągną psa od pomysłu gryzienia posłania.

Profilaktyka zdrowia psa - zacznij od legowiska

Częstą przypadłością u psów tej rasy są alergie skórne na tworzywa sztuczne. Należy decydować się tylko na produkty szyte z certyfikowanych i hipoalergicznych materiałów. Dotyczy to zarówno tkanin zewnętrznych jak i materiałów służących do wypełnienia legowiska – kulka silikonowa czy owata.

Pitbulle cierpią na dysplazję stawu biodrowego, dlatego inwestycja w ortopedyczny materac pozwoli odciążyć i zregenerować stawy.

Kształt legowiska dla pitbulla, czy ma znaczenie?

Jak pisaliśmy wcześniej, pitbulle zawsze chcą być przy swoich bliskich dlatego warto umieścić legowisko w miejscu w którym spędzacie najwięcej czasu – salon. Najlepiej będzie się prezentowało klasyczne, prostokątne posłanie. Wysokie, twarde boczki pozwolą oprzeć głowę psu i dadzą mu poczucie bezpieczeństwa.

Legowisko dla pitbulla

Legowisko dla pitbulla, łatwość w czyszczeniu ma znaczenie

Duże psy po zabawie na zewnątrz, mogą przynieść ze sobą sporo zanieczyszczeń w postaci błota czy piasku. Całkowicie rozbieralne legowisko, da możliwość szybkiego wyprania w pralce i posłuży psu, wyglądając przy tym jak nowe.

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego Rottweilera!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]