Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla szpica miniaturowego

W wielu przypadkach mówi się: im większe tym lepsze. Czy zawsze się to sprawdza? Jak się okazuje – nie. Posłanie dla szpica miniaturowego nie powinno być większe, niż sam zwierzak. Przedstawiciele tej rasy najlepiej czują się w małych i przytulnych legowiskach. Rozmiar S z pewnością będzie dla nich wystarczający. Mimo że kształt nie odgrywa w tym przypadku dużej roli ważne jest, aby posłanie miało większe brzegi. W takiej formie pieski poczują się bezpiecznie i bardzo przytulnie.

Legowisko dla szpica miniaturowego

Jakie legowisko dla szpica miniaturowego?

ROZMIAR S

Tabela rozmiarów Canlusso

Duże czy małe legowisko?

Pomeraniany dzięki swojej ogromnej popularności ogarnęły nie tylko wiele domów czy mieszkań, ale i cały internet! Dlaczego? Szpice miniaturowe to pieski o miłym usposobieniu i charakterystycznym wyglądzie. Są posiadaczami długiej i gęstej sierści, dzięki której często zyskują potoczne określenie „kulki”. Nie należą do psów myśliwskich, a ich instynkt łowiecki nie jest zbyt dobrze wykształcony. Co za tym idzie – pieskom tej rasy nie spieszy się do tropienia innych zwierząt czy też uciekania od swojego właściciela. Spacery z nimi mogą być więc spokojnie i przyjemnie. Z reguły chętnie uczą się nowych sztuczek i są wyjątkowo łase na pochwały. Szpice miniaturowe to tym samym prawdziwe leniuszki! Jak się okazuje, wręcz uwielbiają być noszone przez swoich właścicieli. Nie należy jednak z tym aspektem przesadzać. Pamiętajmy, że jako zwierzęta potrzebują dziennej dawki ruchu!

Wygoda ponad wszystko

Szpic miniatury najlepiej czuje się w domu. Decydując się więc na przygarnięcie tego osobnika pod swój dach należy pogodzić się z tym, że to właśnie w czterech ścianach będzie spędzał najwięcej czasu. Warto więc ponad wszystko zadbać o odpowiednie akcesoria. Jakie legowisko dla szpica miniaturowego wybrać? Przede wszystkim – wygodne. Pieski tej rasy uwielbiają miękkie i przyjemnie w dotyku powierzchnie. Idealnie więc sprawdzi się dla nich legowisko wypełnione kulką silikonową. Dzięki niej piesek będzie miał wrażenie, że wypoczywa na prawdziwej poduszce! Jeżeli chodzi o materiał – świetnie sprawdzi się dot czy welur. Ważne, aby był on miły w dotyku.

Zdrowie i satysfakcja

Choroby niestety nie omijają szpiców miniaturowych. Nierzadko występują schorzenia stawów czy alergie. Warto uwzględnić te aspekty podczas wyboru odpowiedniego posłania. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, kulka silikonowa to strzał w dziesiątkę. Nie odkształca się, a więc spoczywający na niej pupil będzie miał okazje do odciążenia swoich stawów po całym dniu. Co więcej, jest to wypełnienie w pełni antyalergiczne. Legowisko dla szpica miniaturowego powinno być też łatwe w czyszczeniu. Mimo że sierść pieska nie wbija się do posłania, pupil ma tendencje do linienia. Gubione włoski spoczywają nigdzie indziej, jak właśnie na legowisku! Możliwość ściągnięcia pokrowca z leżanki okazuje się więc niezbędna. Tak dumne i piękne psy będą prezentowały się ślicznie na każdym posłaniu, niezależnie od koloru! Można zdecydować się na odcień podobny do umaszczenia zwierzaka lub na ten całkowicie inny. Wybór zależy od Ciebie.

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego szpica!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]