Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla WESTA

West highland white terrier, to rasa pochodząca ze Szkocji o niezwykłej pewności siebie i inteligencji. Zawsze chętne do zabawy i aktywności fizycznej. Idealne dla rodzin żyjących w domu lub mieszkaniu. Ze względu na jego silny instynkt łowiecki, wspólne mieszkanie z myszą w klatce lub ptakiem będzie dla niego problemem. Nie mają problemu zostawać samemu, kiedy właściciele są w pracy. Westy jednak potrzebują dużej, dziennej dawki aktywności i ćwiczeń, po których odpoczną w swoim legowisku. Ponieważ psy lubią odpoczywać wraz z swoimi właścicielami, ich posłanie powinno być dopasowane do wystroju salonu lub sypialni.

Legowisko dla west highland white terrier, jaki rozmiar będzie najlepszy?

Szukając legowiska dla swojego westa, pierwszym kryterium jakim powinniśmy się kierować, jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Ze względu na ich wielkość – mierzą do 30 centymetrów w kłębie i osiągają 10 kilogramów wagi, dobrym wyborem będzie rozmiar S lub jeśli zaobserwujemy, że pupil lubi się rozciągać podczas odpoczynku, warto wybrać większe – M.

Jakie legowisko dla WESTA?

ROZMIAR S/M

Tabela rozmiarów Canlusso

Posłanie dla westa, jaki materiał będzie odpowiedni?

West highland white terrier, pomimo tego, że na dworze są bardzo energicznie i ciężko je zmęczyć, w domu lubią wypoczywać. Ze względu na ich małą wagę, legowisko powinno być wykonane z miękkich i przyjemnych tkanin a poduszka wypełniona hipoalergicznym, sprężystym tworzywem jak kulka silikonowa.

Nie możemy zapominać, że ta rasa ma naturę terierów i energię mogą próbować wyładować na swoje posłanie, próbując w nim wykopać lub wygryźć dziurę. Dlatego tkaniny tapicerskie o dużej odporności i mocna kodura na spodzie, to najlepszy wybór chcąc cieszyć się z jednego legowiska przez lata.

WEST

Czyszczenie legowiska dla west highland white terrier

Pomimo tego, że westy uważane są za bardzo czyste psy, to po zabawie na zewnątrz na ich łapach mogą znaleźć się duże ilości ziemi i piasku. Każdy ogrodnik posiadający pupila tej rasy, wie jak bardzo lubią podkopywać rośliny. Dlatego kupując legowisko dla niego, należy wziąć pod uwagę możliwość łatwego czyszczenia. System zamków, pozwalający ściągnąć pokrowiec z każdego elementu legowiska pozwala, prać je w pralce, przez co usuwać najcięższe zabrudzenia.

Kształt legowiska dla westa, czy ma znaczenie?

Ponieważ psy tej rasy kochają swoją ludzką rodzinę, zawsze chcą być blisko nich. Wybierając legowisko powinniśmy zdecydować się na takie, które będzie ładnie prezentować się w miejscu, w którym spędzamy najwięcej czasu jak salon czy kuchnia. Zarówno kolor jak i kształt (prostokątne/sześciokątne), najlepiej dopasować do własnych preferencji.

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego WESTA!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]