Które wybrać?

Szelki dla Labradora, jakie będą najlepsze?

Labradory to rasa, która ma reputację jednej z najbardziej łagodnych. Psy te są bardzo inteligentne,  otwarte na szkolenie, przyjazne do ludzi i innych zwierząt. Praca z labradorami jest konieczna gdyż są pełne energii. Potrzebują aktywności zarówno fizycznej jak i psychicznej.  Częste i długie spacery, to jedna z czynności uwielbianych przez te czworonogi. Wychodząc z labradorem należy jednak wyposażyć go w odpowiednie szelki, które nie będą krępować ruchów i zapewnią bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Szelki dla Labradora - rozmiar

Dorosłe czworonogi tej rasy ważą do 36 kilogramów.  Psy osiągają wysokość do 62 cm a suki do 60 cm. Dla swoich labradorów, właściciele wybierają szelki, których możliwość regulacji mieści się w zakresach:

W większości oferowanych szelek na rynku te wymiary ma:

Rozmiar L

Budowa szelek przeznaczonych dla Labradora

Jeśli chodzi o wielkość, labradory należą do ras średnich. Uwielbiają ruch a ich sylwetka jest muskularna. Szelki, które będą odpowiednie dla labradora muszą być bardzo wytrzymałe. Zbudowane z taśmy nośnej o  szerokości minimum 25 mm. Plastikowe klamry o wielkości dobranej do szerokości taśmy nośnej, wytrzymują setki kilogramów obciążenia i będą najlepszym wyborem, gdyż są bezdźwięczne i nie rozpraszają psa podczas spacerów.

Psy tej rasy, bardzo często cierpią na choroby kostno – stawowe, dlatego w szelkach powinny czuć się swobodnie a ruch nie może być w żaden sposób skrępowany. Według specjalistów najlepszym wyborem są szelki typu guard lub tak zwane bezuciskowe, które rozkładają nacisk wywołany ciągnięciem -równomiernie na układ szkieletowy psa.

Kolorystyka i wygląd szelek

Sam design nie ma znaczenia dla psa. Wybierając kolor i wzór szelek, kierujemy się swoim gustem. Jeśli jednak często wychodzimy na spacery po zmierzchu, warto kupić szelki z elementami odblaskowymi jak nici czy emblematy.

Obroża czy szelki? Co wybrać dla Labradora?

Wyprowadzając psa na smyczy, zawsze lepiej zakładać mu szelki, które równomiernie rozłożą siły działające na układ szkieletowy podczas szarpnięć. Dzięki temu pies może spacerować w większym komforcie.

Szelki BioThane dla Labradora

Produkty z tego materiału są bardzo popularne i znalazły zastosowanie w produkcji akcesoriów dla psów. Dzięki swoim właściwościom – nie absorbują zapachów, uniemożliwiają rozwój pleśni i grzybów, są wodoodporne i bardzo łatwe w czyszczeniu, świetnie nadają się do produkcji szelek dla psa. Wybierając szelki BioThane dla labradora, taśma powinna mieć szerokość co najmniej 20 mm. Materiał ten jest niezwykle wytrzymały i zapewnia bezpieczeństwo nawet w  ekstremalnych sytuacjach. 

Szelki dla Labradora - czystość

Każdy właściciel labradora wie jak jego pupil lubi się brudzić. Jeśli łatwość w czyszczeniu, to główna cecha, którą bierzemy pod uwagę przy wyborze szelek, należy zdecydować się na materiał BioThane. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką i po zanieczyszczeniach nie ma śladu.