Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla border collie

Gdzie po aktywnym dniu powinien wypocząć border collie?

Border collie to rasa, która nie będzie czuła się dobrze w bloku czy mieście. Idealnie odnajdą się w domu z ogrodem i dostępem do lasów. Sen i regeneracja to bardzo ważne aspekty życia tak aktywnych piesków. Już od najmłodszych lat należy je przyzwyczajać do odpoczywania w swoim posłaniu. Nie jest możliwy zakup jednego posłania na całe życie psa, musimy się przygotować na wymienianie rozmiarów. Dla szczeniaka możemy zakupić mniejsze legowisko tylko pod warunkiem, że będziemy na bieżąco kontrolować czy nasz piesek nie urósł już wystarczająco. Jeśli zauważymy, że zwierzak zaczyna się wiercić lub nie mieści się w posłaniu należy jak najszybciej zdecydować się na zakup większego legowiska dla border collie – rozmiar XL w zupełności wystarczy.

Legowisko dla border collie

Jakie legowisko dla border collie?

ROZMIAR XL

Tabela rozmiarów Canlusso

Border collie to pies, który ma pasterstwo we krwi. Te niezwykle inteligentne zwierzęta potrafią zaopiekować się niejednym stadem. Jego stanowcza natura wydaje się jednak znikać, kiedy obok znajduje się właściciel, wobec którego piesek jest oddany, posłuszny i wesoły. Przedstawiciele tej rasy uwielbiają być w ciągłym ruchu, kochają uczyć się nowych sztuczek i słuchać poleceń. Warto podkreślić, że psy te bardzo szybko się nudzą – chcą nowych wyzwań i możliwości, dlatego nie powinniśmy zostawiać ich samych na dłużej. Potrzebują one dużej dziennej dawki ruchu, co czyni je niezwykłymi sportowcami. Decydując się na pieska tej rasy musimy być gotowi na długie zabawy na świeżym powietrzu, jeśli nie dostarczymy tego naszemu pupilowi, może on stać się nieposłuszny. 

Border collie potrzebuje wiele uwagi, o którą nie waha się prosić. Czują one silną potrzebę przypodobania się swojemu właścicielowi za wszelką cenę, czasem są nawet w stanie podjąć się ogromnego wysiłku fizycznego, na który zwyczajnie nie mają już siły. Tutaj ważne jest aby to właśnie człowiek zarządził przerwę i pozwolił pupilowi na regeneracje. Przedstawiciele tej rasy będą czuły się dobrze towarzysząc aktywnym pasterzom lub sportowcom w roli wiernego kompana. Odnajdują się też w rodzinie, która zapewni im bezpieczeństwo i odpowiednie warunki. Jakie legowisko dla border collie wybrać?

Border collie

Wygoda a miękkość posłania

Pies rasy border collie ceni sobie wygodę. Jeśli zakupimy cienkie i twarde posłanie zwierzak swoją niemałą masą odkształci je co sprawi, że będzie mu najzwyczajniej w świecie niewygodnie. Będzie czuł pod sobą twardą podłogę, a posłanie nie będzie kojarzyło mu się najlepiej. Nasza miękka poduszeczka w stu procentach spełni ich wymagania. Nie odkształca się, co pozwala nawet tak dużym psom na układanie się w ich ulubiony sposób. Wybierając takie legowisko dla border collie bierzemy pod uwagę ich skłonności do chorób stawów. Pozwalanie psom tej rasy odpoczywać na miękkich posłaniach może okazać się kluczowe. Idealnie odciąża stawy i przynosi ulgę naszym czworonogom.

Kolor i czyszczenie posłania dumnego border collie

Pamiętajmy, że umieszczanie legowiska dla tych psów w osobnym pokoju czy np. na korytarzu nie jest dobrym pomysłem. Te zwierzęta kochają obserwować swoich właścicieli, będą się dobrze czuły, gdy ich posłanie znajdzie miejsce w najczęściej odwiedzanym przez domowników pomieszczeniu. Ważne jest też regularne czyszczenie posłania. Pozostałości brudu, które przynosi ze sobą piesek mogą wywołać nawet reakcje alergiczne skóry. Z pomocą przychodzi tutaj wyciągana poduszka, która rozwiąże problem konieczności prania całego legowiska border collie. Piękne pupile idealnie prezentują się w każdym kolorze, tutaj wybór zależy tylko od ciebie.

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego border collie!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]