Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla Charcika Włoskiego

Chart włoski to rasa, która w średniowieczu dominowała na dworach szlacheckich. Obecnie są to psy typowo domowe, które ze względu na swoją krótką sierść i złe znoszenie niskich temperatur nie nadają się do zbyt długiego przebywania na zewnątrz.

Psy mają bardzo łagodną i wrażliwą naturę. Kochają swoją rodzinę a w stosunku do obcych są nieśmiałe i strachliwe. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, posiadają silny instynkt łowiecki, dlatego wychodząc na spacer, powinny być zawsze zapięte na smyczy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie ruszą w pogoń za wiewiórką czy królikiem. Dostosowują się do trybu życia swoich właścicieli, chętnie razem spacerują jak również odpoczywają. Legowisko dla charcika włoskiego powinno być starannie wykonane, aby można było je umieścić w miejscu w którym sami często przebywamy.

Legowisko dla charcika włoskiego_

Jakie legowisko dla Charcika Włoskiego?

ROZMIAR S

Tabela rozmiarów Canlusso

Jaki rozmiar legowiska dla charcika włoskiego?

Charcik włoski to rasa małych psów. Osiągają one 36 centymetrów w kłębie i około 4 kilogramy wagi. Dlatego legowisko w rozmiarze S będzie dla niego odpowiednie i przytulne. Pomimo niewielkich rozmiarów, nie możemy zapominać o naturze charcika, który uwielbia między innymi kopać i będzie, to robił nawet w swoim posłaniu. Dlatego materiały z którego uszyte będzie legowisko, muszą być wytrzymałe, aby posłużyć długie lata.

Charcik włoski

Najlepsze materiały na posłanie dla charcika włoskiego

Małe i delikatne psy, potrzebują przytulnego i miękkiego miejsca do spania. Przyjemne w dotyku tkaniny jak velvet, sprawią, że ten niewielki myśliwy będzie chciał często na nich odpoczywać. Ponieważ alergie kontaktowe, to bardzo częsta przypadłość dotykająca tej rasy, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne materiały powinny być hipoalergiczne. Jako wypełnienie legowiska najlepiej posłuży kulka silikonowa, która dzięki swoim właściwościom antyalergicznym często jest stosowana w pluszowych zabawkach dla dzieci.

Czyszczenie legowiska charcika włoskiego

Dzięki krótkiej i nie wypadającej sierści, posłanie charcika włoskiego jest łatwe w utrzymaniu czystości. Jednak te psy uwielbiają podczas spacerów wytarzać się w czymś co źle pachnie jak padlina. Jeśli w pierwszej kolejności przed kąpaniem, wskoczy do legowiska, to będzie ono wymagać czyszczenia. Dlatego zawsze najlepszą opcją, są leżanki z możliwością całkowitego zdjęcia pokrowca i wyprania go w pralce.

Dodatki do legowiska

Charciki włoskie ze względu na krótką sierść, źle znoszą niskie temperatury. Często możemy zaobserwować jak śpią wtulone w kołdrę na łóżku. Dobrym dodatkiem do legowiska będzie kocyk dla pupila, który zapewni dodatkowe źródło ciepła.

Charcik włoski 2

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego charcika włoskiego!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]