Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla labradora

Legowisko dla labradorów, jak dla większości psiaków odgrywa ogromną rolę w codziennym życiu. Pełni funkcję zarówno psiego łóżka jak i prywatnego kąta w domu zapewniającego spokój i bezpieczeństwo. Ze względu na problemy ortopedyczne tych psiaków, niezmiernie ważne jest dobranie odpowiedniego posłania. Labradory są dużymi psami ważącymi nawet 30 kg, dlatego legowisko dla nich powinno być obszerne, w rozmiarze XL. W takiej kryjówce będą mogły bezproblemowo rozłożyć łapy, czy zmieniać pozycje snu. Dla starszych psiaków borykających się ze zwyrodnieniem stawów dobrą alternatywą dla legowiska okaże się psie łóżko ortopedyczne, które będzie odpowiednio miękkie i wyprofilowane.

Legowisko dla labradora

Jakie legowisko dla labradora?

ROZMIAR XL

Legowisko azylem dla labradorów

Labrador Retriver jest przez wielu ludzi cieniony nie tylko za wrodzone posłuszeństwo, ale przede wszystkim za wybitną lojalność. Ten przyjacielski, pogodny i inteligentny psiak najlepiej odnajduje się w dużych rodzinach z dziećmi, bo właśnie takie towarzystwo odpowiada mu najbardziej. Ponadto labradory należą raczej do spokojnych psiaków i absolutnie nie mają skłonności do agresji. Niestety, ze względu na częste obciążenia genetyczne, przedstawiciele tej rasy cierpią na choroby stawów, częste atopowe zapalenia skóry i alergie. Wybór odpowiedniego posłania okazuje się w tym wypadku kluczowy. Jakie legowisko uchroni labradora przed problemami natury zdrowotnej?

Labrador 1

Urodzony pływak, ratownik i… łakomczuch!

Nie da się ukryć, że labradory należą do najinteligentniejszych psów na świecie. Cenione są zarówno przez policję jak i myśliwych. W przeszłości były idealnym towarzyszem polowań i wypraw tropiących. Niewiele osób wie jednak, że labradory są fantastycznymi pływakami, a nawet ratownikami wodnymi. Umiejętności zawdzięczają przede wszystkim silnemu ogonowi, który pełni w wyprawach niejako rolę steru. Ponadto, psiaki skłonne są do pracy, nawet w ciężkich warunkach. Według statystyk są najchętniej wykorzystywane we wszelkiego rodzaju dogoterapiach i najlepiej spełniają swoją rolę. Warto dodać, że przedstawicieli tej rasy cechuje ogromny, niezaspokojony apetyt. Chętnie próbują wszystkiego na swojej drodze np. podczas spaceru, dlatego warto tresować psa już od lat szczenięcych. Tak aktywne psy bardzo cenią sobie odpoczynek i celebrują czas spędzony w swoim posłaniu. Legowisko dla labradora powinno być odpowiednio miękkie i duże, tak aby pies miał szanse zregenerować swoje siły i przygotować się do kolejnych wyzwań.

Szansa dla alergików

Alergie stają się powoli psią chorobą cywilizacyjną. Ta przypadłość niestety nie ominęła też labradorów, a wręcz przeciwnie – jest diagnozowana coraz częściej. Jednym z powszechnie występujących uczuleń u przedstawicieli tej rasy jest alergia kontaktowa. Niekiedy po nocy przespanej w posłaniu u czworonoga pojawia się świąd czy atopowe zapalenie skóry. Zazwyczaj winowajcą okazuje się słabej jakości legowisko, w skład którego wchodzą szkodliwe substancje i materiały. Wybierając legowisko dla labradora warto postawić na sprawdzone tkaniny takie jak: dot czy welur i antyalergiczne wypełnienie. Posłanie premium idealnie dopasuje się do kształtu ciała pupila i zapewni mu nieprzerwany sen przez całą noc.

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego labradora!

[contact-form-7 id="1311" title="Contact form 1"]