Jaki rozmiar wybrać?

Legowisko dla Golden Retrievera

Aktywne za dnia pieski potrzebują odpoczynku i wygodnego snu. Golden Retrievery to psy dosyć duże – samce osiągają wysokość nawet do 61 cm w kłębie. Nawet jeśli decydujemy się na szczeniaka tej rasy dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w duży rozmiar posłania. Mali przedstawiciele tej rasy rosną w bardzo szybkim tempie, co może być problematyczne posiadając małe legowisko. Golden Retrievery potrzebują dużego i wygodnego posłania. Dobrze czują się one tam, gdzie mogą się swobodnie rozciągnąć i wygodnie ułożyć. Najlepszą opcją będzie legowisko dla goldena w możliwie największym rozmiarze – XXL.

Legowisko dla golden retriever

Jakie legowisko dla Golden Retrievera?

ROZMIAR XXL

Tabela rozmiarów Canlusso

Odpoczynek po aktywnym dniu

Golden Retrievery są przez wielu uważane za najbardziej rodzinne i przyjazne psy na świecie. Znane są przede wszystkim ze swojego oddania i posłuszeństwa właścicielowi. Idealnie odnajdą się wśród rodzin z dziećmi – cierpliwe i z natury łagodne mogą być idealnym towarzyszem dla maluchów. Są to jednak zwierzęta ruchliwe, ogromną przyjemność sprawiają im długie spacery i nauka nowych umiejętności, która przychodzi im z zaskakującą łatwością. Musimy jednak pamiętać, że Golden Retrievery nie sprawdzą się w roli „stróża”. Piesek chętnie przywita każdego gościa, niezależnie od czasu ani miejsca. Przedstawiciele tej rasy cieszą się niezwykle rozwiniętym instynktem łowczym jak i zmysłem węchu, co czyni ich idealnymi tropicielami. Często wykorzystywane w akcjach ratunkowych potrafią wykryć substancje wybuchowe, wycieki gazu czy narkotyki. Co ciekawe, psy te są w stanie wyczuć, a nawet przewidzieć atak padaczki, czy spadek poziomu cukru we krwi. Jakie więc legowisko dla goldena wybrać?

 

Miękkość posłania a zdrowie pieska

Pieski tej rasy, szczególnie te starsze, często miewają nieprzyjemne problemy ze stawami. Ważne jest aby pamiętać o odpowiednim doborze legowiska. Powinno być ono miękkie i mocno wypełnione aby możliwie jak najbardziej odciążać stawy naszego pupila podczas snu i wypoczynku. Golden Retrievery należą do psów, które uwielbiają ciszę. Potrzebują one własnego ustronnego miejsca. Nie będą czuły się dobrze w pomieszczeniu z dziećmi, telewizorem czy też blisko ruchliwych ulic. Najlepiej zapewnić zwierzakowi jego własny kącik, gdzie będzie mógł poczuć się bezpiecznie i przygotować się na kolejny dzień aktywności i przygód.

Utrzymanie czystości posłania aktywnego pupila

Wiecznie aktywne pieski potrzebują też posłania, które będzie wygodne w czyszczeniu. Musimy się przyzwyczaić, że pupile pewnie nie raz wrócą do domu z brudnymi łapkami, a w okresach linienia ich długa i aksamitna sierść będzie zalegać w wielu miejscach, szczególnie w ich ukochanym posłaniu. Ciekawe świata psy nie będą się wahać przed wejściem do kałuż, a poranna trawa będzie dla nich idealnym miejscem do turlania. Dla właściciela częste czyszczenie posłania stanie się rutyną! Kolor legowiska dla Golden Retrievera nie jest kłopotem – jasne ubarwienie zwierzaka sprawia, że prezentuje się on pięknie w jasnych kolorach (beżach, żółciach), jak i w ciemnych (czernie, granaty), zależy to tylko od was!

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Napisz do nas a pomożemy Ci w wyborze legowiska dla Twojego Golden Retrievera!