Które wybrać?

Szelki dla buldoga francuskiego, jakie będą najlepsze?

Wprawdzie zostały wyhodowane w Anglii ale później trafiły do Francji i stąd ich nazwa. Buldog francuski jest mały ale ma mocne, muskularne ciało z charakterystycznymi uszami przypominającymi nietoperza. Ze względu na swoją przyjazną osobowość są idealnymi psami dla rodzin z dziećmi. Buldogi francuskie nie potrzebują dużej dawki aktywności fizycznej, jednak aby rozwijały się prawidłowo, konieczne są codzienne krótkie spacery w odpowiednich do tego szelkach, które zapewnią komfort małemu pupilowi. 

Szelki dla buldoga francuskiego - rozmiar

Dorosły pies osiąga wagę około 14 kilogramów a ich wysokość sięga 35 centymetrów w kłębie. Dobierając szelki, powinniśmy zmierzyć psa na szyi i pod pachami. Dla tej rasy najlepiej wybrać produkt regulowany:

W większości oferowanych szelek na rynku te wymiary spełnia:

Rozmiar M

Budowa szelek przeznaczonych dla buldoga francuskiego

Buldog francuski pomimo niewielkiej wysokości ma krępą budowę ciała. Potrzebuje mocnych szelek wykonanych z taśmy o szerokości 20 mm – 25 mm. Jak każdy pies, buldog francuski ma bardzo dobry słuch, dlatego zalecamy unikać wydających dźwięki przy każdym ruchu –  metalowych klamer w produktach spacerowych.

Szelki dla buldoga francuskiego powinny być zbalansowane, poprzez symetryczną budowę. Dzięki temu ułożą się idealnie na ciele nie spadając na jedną stronę.

W zależności czy pupil lubi spacerować przy nodze czy kawałek przed nami, warto kupić szelki z 2 półkolami do przypięcia smyczy, wtedy dostosujemy się do wyuczonego przez psa stylu spacerowania. 

Ze względu na bezpośredni kontakt produktu z skórą psa, zawsze należy kupować produkty, uszyte z materiałów wysokiej jakości, nie uczulających, mogących podrażnić skórę psa.

Rodzaje szelek dla buldoga francuskiego

Obecnie specjaliści, rekomendują tylko szelki typu guard oraz bezuciskowe (materiałowe), jako najmniej ingerujące w naturalny zakres ruchu psów.

Czy wygląd szelek ma znaczenie?

Dla buldoga francuskiego absolutnie nie. Jednak wychodząc na spacer, dodatkową przyjemność sprawia widok wesoło merdającego psa, ubranego w szelki w ciekawy, wyrazisty wzór.

Szelki czy obroża, co lepsze dla buldoga francuskiego?

Biorąc pod uwagę rozkład sił, jakie działają na układ szkieletowy psa podczas spaceru, zawsze do chodzenia na smyczy, rekomendujemy wybór szelek.

Szelki BioThane dla buldoga francuskiego

Produkty z tego materiału są coraz bardziej popularne. Dzięki swoim właściwościom – nie absorbują zapachów, uniemożliwiają rozwój pleśni i grzybów, są wodoodporne i bardzo łatwe w czyszczeniu, świetnie nadają się do produkcji szelek dla psa. Materiał BioThane jest bardzo lekki i wytrzymały. Wybierając szelki BioThane dla buldoga francuskiego, taśma powinna mieć szerokość nie mniejszą niż 19 mm.

Szelki dla buldoga francuskiego - czystość

Właściciele buldogów francuskich, wiedzą jak ciekawe otoczenia są ich pupile. Spacerowanie i odkrywanie nowych miejsc wiąże się z powstawaniem zabrudzeń na noszonych szelkach.  Biorąc pod uwagę łatwość w czyszczeniu  akcesoriów spacerowych, to szelki BioThane nie mają sobie równych. Wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką i po zanieczyszczeniach nie ma śladu.