Czy pies męczy się w bloku?

Sprawdź nasze produkty

Legowisko dla psa - Canlusso - Elegant - butelkowa zieleń karo

Legowisko dla psa

Nie od dziś wiadomo, że posiadanie psa to ogromny obowiązek, a na nowego lokatora trzeba się odpowiednio przygotować. Kompletowanie wyprawki, rozmowy z domownikami czy samokształcenie się w temacie czworonogów to tylko niektóre zadania czekające na świeżo upieczonego właściciela. Bardzo często spotykamy się ze stwierdzeniem, że pies potrzebuje dużej przestrzeni, żeby czuł się szczęśliwy. Tym samym wiele, szczególnie młodych osób rezygnuje z zakupu psiaka, bo nie ma wielkiego domu z ogrodem. Jak jest naprawdę? Czy pies męczy się w bloku czy kamienicy?

Przestrzeń do zabawy i do odpoczynku

Jak się okazuję, to nie przestrzeń w domu czy mieszkaniu jest kluczowa, ale całe otoczenie budynku. Profesjonalni hodowcy przyznają, że zamknięte pokoje służą psu głównie jako miejsce odpoczynku i relaksu w ciszy. Każde inne aktywności powinniśmy z kolei przenieść na zewnątrz, do parków czy lasów. Takie rozwiązanie sprawi, że nasz ukochany psiak będzie kojarzył dom jako swój bezpieczny azyl. Warto przed przygarnięciem psa zastanowić się zatem czy w okolicy znajdziemy odpowiednie miejsca na spacery. Zabetonowane centrum dużego miasta może okazać się nie najlepszym pomysłem, zwłaszcza dla zabieganych właścicieli, którzy nie mogą pozwolić sobie na częste wyjazdy. Nasze mieszkanie musi być więc na tyle duże, aby pomieścić legowisko i miski. Otoczenie natomiast powinno oferować kilka przyjaznych psom miejsc na codzienne przechadzki.

Odpowiednia rasa receptą na wszystko

Można powiedzieć, że dla psa mieszkanie w bloku nie stanowi większego problemu. Więcej wątpliwości mają domownicy, bo to na małych przestrzeniach najszybciej widać między innymi zrzuconą sierść czy powycierane dywany. Warto przed zakupem psa dostosować rasę idealnie pod nasze warunki. Może powinniśmy zdecydować się na pupila z włosami lub psiaka miniaturkę? Oczywiście nawet bardzo duże rasy odnajdą się w mieszkaniach. Golden retrievery, labradory czy pudle są wbrew pozorom bardzo częstymi ich bywalcami. Pamiętaj też, że musisz liczyć się z bliskością sąsiadów za ścianą. Szczekliwy i głośny futrzak nie będzie dobrym rozwiązaniem. Niektóre rasy nie czują się bezpiecznie w aglomeracjach miejskich. Warto uprzednio porozmawiać z hodowcami i dowiedzieć się jakie otoczenie spełni wszystkie potrzeby psiaka. Gwarantujemy, że ta jedna odpowiedzialna decyzja może na zawsze zmienić Twoje życie na lepsze!

Pies urodzony do życia w mieście

Istnieje wiele ras psiaków, które świetnie czują się w blokach. Na liście figurują zarówno małe, średnie, jak i duże czworonogi. Każdy mieszkaniec znajdzie pupila idealnego dla siebie! Rasy idealne do miasta to między innymi:

  • Cavalier King Charles Spaniel,
  • Bearded Collie,
  • Mops,
  • Buldog angielski,
  • Maltańczyk,
  • Cocker Spaniel,
  • Golden Retriever,
  • Jack Russel Terrier,
  • Nova Scotia Toller

Jak się zatem okazuje mieszkanie w bloku nie jest żadnym przeciwwskazaniem do posiadania psiaka. Obniżone samopoczucie u miejskich zwierzaków wynika raczej z niepoświęcania czworonogom uwagi i niespełniania ich podstawowych potrzeb. Piesek w bloku może być w pełni szczęśliwym, zadbanym i zdrowym towarzyszem dla całej rodziny!