Trzy rzeczy potrzebne, aby pies cieszył się życiem

Sprawdź nasze produkty

Legowisko dla psa - Canlusso - Elegant - butelkowa zieleń karo

Legowisko dla psa

Decydując się na psiaka w domu zazwyczaj szybko przekonujemy się o tym, jak wielka odpowiedzialność na nas spada. Ukochani pupile wymagają czasu, opieki i codziennej rozrywki, dlatego długie godziny spędzane poza domem na pewno nie przysłużą się zdrowiu psa. U niektórych zwierząt możemy zaobserwować nawet syndrom „odstawienia” – inaczej poczucie odrzucenia i chęć zwrócenia na siebie uwagi poprzez np. szczekanie, rozrabianie czy obgryzanie mebli. Według behawiorystów istnieją aż trzy czynniki, które mają największy wpływ na zachowanie i samopoczucie psiaków. Oto one!

W zdrowym ciele zdrowy pies

Na pewno wszyscy słyszeliśmy powiedzenie „jesteś tym co jesz”. Okazuje się, że sprawdza się to idealnie nie tylko u ludzi! Złej jakości karma może znacząco wpłynąć na humor psiaka. Behawioryści udowodnili, że zwierzęta, którym brakuje wartości odżywczych mogą być ospałe, smutne i senne. Wbrew pozorom nawet kilka tygodni na niezbilansowanej diecie może być groźne dla zdrowia czworonogów. Jak zatem idealnie dobrać żywienie dla naszego psiaka? Istnieje pewien schemat, którym powinniśmy się kierować. W jadłospisie pupila powinno się znaleźć:

  • 70% mięsa,
  • 25% warzyw i owoców,
  • 5% zbóż

Oczywiście warto wziąć też pod uwagę wiek, aktywność czy rasę futrzaka. Karma dla ruchliwego szczeniaka będzie zdecydowanie bardziej kaloryczna i odżywcza niż ta dla starszego kanapowca, który kocha wielogodzinne spanie. 

Rozrywka i zabawa 

Aktywność fizyczna jest absolutnie niezbędna do prawidłowego rozwoju psiaka. Odpowiednia dawka ruchu nie tylko pozytywnie wpłynie na samopoczucie zwierząt, ale jednocześnie uchroni je przed wieloma poważnymi chorobami układu krążenia. Długie, męczące biegi są wspaniałym rozwiązaniem dla energicznych czworonogów. Kanapowce z kolei zdecydowanie chętniej wyjdą na krótki spacer czy nauczą się nowych komend. Warto dodać, że aktywność fizyczną możemy łatwo połączyć z ćwiczeniami mózgowymi, podstawiając psiakom pod nos np. matę węchową. Alternatywną zabawką mogą okazać się tez materiałowe poduszeczki dla psów. Produkty tego typu umilą pupilom czas spędzony bez właściciela, sprawią im dużo radości i pozwolą na wyładowanie emocji. W ofercie Canlusso znajdziesz nie tylko wyjątkowe kształty poduszek, ale dobierzesz wzór czy materiał idealnie pod legowisko!

Oaza spokoju, miejsce odpoczynku

Każdy z nas lubi mieć swój własny kąt – miejsce, w którym możemy się zrelaksować i na chwilę schować przed całym światem. Legowisko jest zdecydowanie najważniejszą rzeczą w życiu psiaków. Ta niepozorna bryła daje  czworonogom poczucie bezpieczeństwa i komfortu każdego dnia. Odpowiednio dobrane posłanie pozytywnie wpłynie na samopoczucie pupili oraz pozwoli im na zasłużony, nieprzerwany odpoczynek. W wyborze kojca warto kierować się przede wszystkim jakością i rozmiarem. Za duże, bądź co gorsza – za małe legowisko z pewnością nie spełni swojej roli.

Leżanka dostosowana do potrzeb futrzaka da mu ogromną radość i sprawi, że zwierzak będzie chętnie do niej wracał. Warto dodać, że legowisko może być jednocześnie wspaniałym uzupełnieniem wnętrza! Mnogość barw, wzorów czy kształtów z pewnością przyciągnie niejedno ludzkie oko.