Schodki dla psa, kiedy będą potrzebne?

Sprawdź nasze produkty

Legowisko dla psa - Canlusso - Elegant - butelkowa zieleń karo

Legowisko dla psa

Schodki dla psów to produkt, który od niedawna gości w naszych domach. Ma to związek z coraz większą troską o naszych czworonogów – profilaktyką schorzeń czy ułatwieniu poruszania się starszym i schorowanym psom.

Jeśli posiadasz małego psa, pupila cierpiącego na choroby kostno – stawowe lub czworonoga będącego w podeszłym wieku – czas rozważyć zakup, nowego „mebelka” do domu.  Pozwoli to płynnie poruszać się Twojemu psu po mieszkaniu, bez konieczności ciągłego podsadzania go na wyższe miejsca jak sofa czy łóżko. 

Konieczność skakania a wpływ na zdrowie

Największym problemem, do którego prowadzi skakanie jest wczesne rozwinięcie się zapalenia stawów i w konsekwencji bólu i problemów z poruszaniem. Oczywiście zależy to w dużej mierze od rasy psów, niektóre z nich są dużo bardziej narażone na to schorzenie.

W przeciwieństwie do skoków na zewnątrz, te w domu są dużo bardziej kontuzjogenne. Wyskok z twardej powierzchni (podłoga) na miękką (łóżko) i odwrotnie, sprawia, że pies ma problemy  z utrzymaniem równowagi, dochodzi do skurczów ekscentrycznych co może prowadzić do nadwyrężeń lub skręceń.

Według weterynarzy nadmierne skakanie w okresie szczenięcym wpływa niekorzystnie na dalszy rozwój stawów.

Schody czy rampa co będzie odpowiednie

Psy, które bez problemu utrzymują równowagę i radzą sobie z wchodzeniem po schodach z chęcią będą korzystały z nowych schodków, które  umożliwią im wchodzenie na łóżko czy narożnik w salonie.

W przypadku starszych, schorowanych psów oraz takich, które dotychczas nie chodziły po schodach lepszym rozwiązaniem będzie kupno rampy i ustawienie jej pod możliwie jak najmniejszym kątem.

Na co zwracać uwagę szukając schodków lub rampy dla psa

Przede wszystkim należy określić miejsce, na które pupil dzięki nim będzie swobodnie wchodził. Rozmiar schodów i rampy powinien być równy z docelową powierzchnią.

Materiał wykorzystany do ich produkcji nie może powodować poślizgu łapek – pies będzie po nich biegał, nie zwracając uwagi na możliwe zagrożenie. Sprawdź czy wybrane schody lub rampa wytrzymają ciężar Twojego psa.

Poznaj nasze schodki dla psa