pies na tarasie

Legowisko dla psa na zewnątrz

Sprawdź nasze produkty

Legowisko dla psa - Canlusso - Elegant - butelkowa zieleń karo

Legowisko dla psa

Lato nadchodzi wielkimi krokami, na zewnątrz zapach grilla i skoszonej trawy mieszają się wzajemnie.

W taką pogodę większość wolnego czasu spędzamy na dworze a wraz z nami nasi czworonożni pupile. Przeczytaj jakie posłanie będzie najlepsze i umili psu wspólny wypoczynek na tarasie.

Wypoczynek na zewnątrz a deszcz

W upalne dni, częstym zjawiskiem atmosferycznym są przechodzące burze, po których przyjemnie jest wyjść na zewnątrz. Co to ma wspólnego z legowiskiem dla psa? Otóż wiele! Tkaniny w popularnych legowiskach potrafią chłonąć wodę jak gąbka. Jeśli położysz takie posłanie na mokrym tarasie lub trawniku po chwili poduszka w środku będzie przemoczona. A jak wiadomo wilgotne środowisko i zanieczyszczenia przynoszone przez psa to idealne miejsce do rozwoju bakterii. 

Rozwiązanie?

Legowisko dla psa na zewnątrz musi mieć spód uszyty z wodoodpornej kodury.

Legowisko na tarasie a słoneczny dzień

Piękna pogoda na zewnątrz, żar leje się z nieba Twój pies chce odpocząć po zabawie jednak nie może wejść na swoje posłanie bo mógłby się poparzyć?

Znasz to wchodząc w gorący dzień do samochodu z skórzaną tapicerka? Oczywiście tak. 

Rozwiązanie?

Wybierz legowisko uszyte z materiałów, które nie będą się nagrzewać. Skóra lub ekoskóra całkowicie odpada, dlatego szukając legowiska na zewnątrz asortyment z linii elegant plus nie będzie odpowiedni. Wiadomo także, że czarny kolor pochłania promienie słoneczne znacznie bardziej niż inne kolory, stąd postawić należy na jasne barwy.

Tkanina DOT lub SUN w jasnych kolorach wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Silny wiatr a stabilność posłania

Lato to też dni z silnymi porywami wiatru. Co jeśli zapomnisz zabrać legowisko z tarasu a nadejdzie burza z silnym wiatrem? Najprawdopodobniej będziesz go szukać na posesji sąsiadów.

Rozwiązanie?

Materiał służący do wypełnień to zazwyczaj granulat pianki a w lepszych posłaniach kulka silikonowa, która jest miękka ale ze względu na swoją wagę sprawia że całe posłanie waży około 1-2 kilogramów.  Najlepszym wyjściem z sytuacji jest kupno legowiska, którego boki wypełnione są zmieloną owatą. Ten materiał nadaje posłaniu wizualnie masywności a ich waga przekracza nieraz 10 kg. Zastosowaliśmy takie rozwiązanie w naszych produktach co znacznie wyróżnia je na tle konkurencji.

Zabawa na zewnątrz to większa ilość zabrudzeń w legowisku

Pies, który biega na zewnątrz, wskakując co jakiś czas do swojego posłania, wnosi do niego ziemie, piasek, trawę i inne zanieczyszczenia.

Rozwiązanie?

Jeśli leżanka się zabrudzi trzeba ją wyprać. Kupno legowisko z całkowicie ściąganym pokrowcem z boków i poduszki, to najbardziej praktyczne wyjście  z sytuacji. Szybkie pranie w 30 stopniach i można wracać do czystego posłania.

Na poduszce jest zbyt ciepło

W ciepłe dni, nasz pies szuka schłodzenia. Jednak gruba poduszka, wyścielająca legowisko może dawać wręcz odwrotny efekt.

Rozwiązanie?

Rozbieralne legowiska posiadają wyjmowaną poduszkę, a w jej miejsce aż prosi się włożyć matę chłodzącą, która da upragniony chłód dla czworonoga. 

Legowisko do ogrodu czyli dodatkowy wydatek

Jedno posłanie w domu a osobne na zewnątrz to bez wątpienia nie mały wydatek zwłaszcza gdy stawiamy na produkty najwyższej jakości.

Rozwiązanie?

Mata dla psa spisze się idealnie jako leżanka, którą można położyć na tarasie czy trawie a jej cena jest znacznie niższa niż legowiska. Maty, które posiadamy w ofercie uszyte  są z 3 warstw:

  1. Wodoodporna kodura
  2. Owata 
  3. Tkanina tapicerska
https://canlusso.pl/mata-dla-psa/

Dzięki temu dobrze izolują ciało psa od zimnego i mokrego podłoża.

Dodatkowa ozdoba tarasu

Twój taras to pierwsze co rzuca się w oczy kiedy ktoś mija Twój dom? Może świetnie komponuje się z zaprojektowanym ogrodem, a nie dawno kupiłaś komplet nowych mebli tarasowych? Zastanawiasz się czy legowisko będzie dobrze komponowało się z tym co stworzyłaś?

Rozwiązanie

Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór legowisk dla psów. Kupując produkty szyte ręcznie, masz pewność, że otrzymasz leżankę wysokiej jakości. Małe łóżeczko dla psa wygląda uroczo a szeroki wachlarz kolorów, jaki posiadamy w naszym asortymencie, pozwoli  idealnie  je wkomponować w Twoją wizję wymarzonego tarasu.

Kiedy już wybierzesz jaki legowisko będzie najlepsze dla Twojego psa do odpoczynku na świeżym powietrzu. Warto pamiętać o kilku drobnych ale istotnych rzeczach a mianowicie:

  • Jeśli to możliwe ustaw je w zacienionym miejscu
  • Psy na zewnątrz zazwyczaj bawią się a poprzez wysiłek szybciej tracą płyny. Pamiętaj aby Twój pupil miał zawsze dostęp do świeżej wody.
  • Ze względu na niewielkie rozmiary, posłanie warto na noc schować  do środka, jednak jeśli tego nie robimy to przed wyprowadzeniem psa warto sprawdzić czy w środku nie znajdują się owady, które w nocy mogły uznać posłanie za schronienie.