Canlusso

BŁYSKAWICZNY KONTAKT | SZYBKA REALIZACJA 1-3 DNI | GWARANCJA 2 LATA

Kup teraz i skorzystaj z obniżki o 50 PLN na wszystkie legowiska i foteliki!

BŁYSKAWICZNY KONTAKT | SZYBKA REALIZACJA 1-3 DNI | GWARANCJA 2 LATA

Bezpieczne płatności

Sprawdzone serwisy transakcyjne.

Ekspresowa dostawa

Przesyłka zawsze na czas.

Produkt polski

Gwarancja najwyższej jakości.

Wsparcie 24/7

Całodobowa pomoc.

CANLUSSO

Najbardziej popularne produkty

Canlusso

Nasze nowości

Z miesiąca na miesiąc zwiększamy liczbę zadowolonych klientów. Postanowiliśmy rozwijać się i powiększać asortyment o nowe, ręcznie robione, wysokiej jakości produkty. Pamiętaj, Twoje zadowolenie to nasza motywacja!

CANLUSSO

Dołącz do naszego Newslettera!

Pieski świat

Nasze wpisy i aktualności

Leksykon chorób

Nietrzymanie moczu u psa. Przyczyny i leczenie

Nietrzymanie moczu, to sytuacja gdy pies mimowolnie traci kontrolę nad pęcherzem. Może występować z różnym nasileniem – od małego wycieku po duże ilości moczu. Nietrzymanie moczu jest zazwyczaj spowodowane chorobą, chociaż u młodych psów może być spowodowane emocjami. Najczęstsze przyczynym nietrzymania moczu u psa: Objawy chorobowego nietrzymania moczu u psów Najbardziej widocznym objawem tego problemu jest kapanie moczu. Można też zauważyć zwiększoną częstotliwość lizania okolic cewki moczowej. Biorąc psa do weterynarza warto wcześniej zaobserwować jego zachowania aby umieć odpowiedzieć na następujące pytania: Nie leczony problem nietrzymania moczu może doprowadzić do zakażenia pęcherza moczowego lub nerek. Które psy są najbardziej podatne na występowanie problemu z moczem Nietrzymanie moczu może przytrafić się każdemu psu, jednak niektóre czworonogi są szczególnie narażone. Suki w średnim i starszym wieku są szczególnie podatne na tak zwany problem nietrzymania moczu po sterylizacji.  Przyczyną jest niski poziom estrogenu a w konsekwencji utrata napięcia mięśniowego w cewce moczowej.  Kolejną przyczyną może być słaby pęcherz.  Nietrzymanie moczu u suk po sterylizacji, weterynarze nazywają niewydolnością mechaniczną cewki moczowej. Mechaniczna niewydolność cewki moczowej może być spowodowana: Rasy psów, szczególnie narażone na problemy z nietrzymaniem moczu: Diagnostyka i leczenie nietrzymania moczu u psów Udając się do weterynarza z pewnością wykona on szereg badań oraz zbierze dokładny wywiad zanim postawi diagnozę.  Może zlecić między innymi: Po postawieniu diagnozy, weterynarz wdroży odpowiednie leczenie i będzie to: Domowe sposoby radzenia sobie z nietrzymaniem moczu u psa:

Więcej »
Opieka nad pupilem

Brak apetytu u psa. Dlaczego pies nie je?

Jeżeli pies przestał jeść lub je znacznie mniej niż zwykle, nie zawsze musi oznaczać to coś złego, jednak warto obserwować psa i ocenić czy problem się utrzymuje.  Apetyt psa jest regulowany przez złożony mechanizm za który odpowiada mózg i hormony. Wpływ na apetyt mogą mieć choroby,  zmiany środowiskowe, warunki behawioralne lub problem z podawanym jedzeniem.  W przypadku kiedy pies nie je, zadaniem specjalisty będzie ocena czy powodem jest brak apetytu czy schorzenie uniemożliwiające jedzenie. Możemy wyróżnić 3 stany, które dotyczą problemów z jedzeniem u psów: Jak długo pies wytrzyma bez jedzenia Jeśli pies pije wodę, to bez jedzenia może wytrzymać do 5 dni. Uznaje się, że jeśli przez 2 dni, pies nic nie je należy skontaktować się z weterynarzem. W przypadku szczeniąt i psów chorych na cukrzycę pomijanie posiłków jest groźne i należy reagować jak najszybciej. Przyczyny przez które pies nie je jedzenia 3.Zmiany środowiskowe Kiedy skontaktować się z weterynarzem Jeśli wystąpiły dodatkowe objawy jak wymioty,biegunka czy letarg, powinieneś zrobić to od razu. W przypadku braku niepokojących objawów, spróbuj w pierwszej kolejności zachęcić psa do jedzenia poprzez: Jeśli pies nadal nie jest zainteresowany jedzeniem, pomimo upływu 2 dni, skontaktuj się z weterynarzem. Specjalista w pierwszej kolejności musi rozróżnić stany powodujące brak apetytu a schorzenia blokujące możliwość jedzenia.

Więcej »
Opieka nad pupilem

Jak dobrać odpowiednią obroże dla psa?

Dobrze dopasowana obroża pod względem materiału i rozmiaru, to zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa pupila. Zbyt ciasna obroża wywołuje duży dyskomfort, utrudnia oddychanie i wpływa na negatywne zachowanie ze strony psa.  Za duży rozmiar to przestrzeń między szyją a obrożą, w którą mogą dostać się ciała obce np. gałęzie i wywołać podrażnienia. Psy posiadające za dużą obroże mogą się z niej łatwo uwolnić. Wybór odpowiedniego rozmiaru Odpowiedni pomiar szyi oraz dodanie marginesu to klucz w doborze najlepszego rozmiaru. Odpowiedni pomiar szyi oraz dodanie marginesu to klucz w doborze najlepszego rozmiaru. Kupno odpowiedniego rozmiaru W ofercie Canlusso można znaleźć obroże o długości od 20 do 58 cm w różnym zakresie regulacji  lub dopasowane na wymiar. Używane do ich produkcji materiały BioThane oraz taśmy nośne premium, zapewniają komfort, wygodę noszenia oraz niezwykłą wytrzymałość. Szerokość obroży Szerokość materiału z którego została wykonana obrożą, to kolejny ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę podczas jej wybierania. W ofercie Canlusso można znaleźć obroże o szerokości 15mm, 19mm, 25mm i 35mm. Najmniejsze z nich zalecane są dla psów ras miniaturowych, są lekkie i nie krępują ruchów. Duże psy lepiej będą czuły się w obroży której szerokość, to 35 mm.  Klamra metalowa czy plastikowa Ze względu na swój ciężar i dźwięki jakie podczas ruchu wydają metalowe klamry – co rozprasza  i denerwuje psa, nie są one rekomendowane przez behawiorystów. Plastikowa klamra, jest równie wytrzymała a do tego lekka i zapewnia bezdźwięczne użytkowanie. Regularnie sprawdzaj rozmiar Psy które rosną będą wymagały regulacji obroży lub kupna większej. Pamiętaj, obroże u dorosłych czworonogów, też wymagają kontroli  w przypadku przybierania na wadze lub jej spadku.

Więcej »

@canlusso

Na Instagramie

Scroll to Top