Owoce dla psa 1

Jakie owoce mogą jeść psy – dlaczego warto je podawać?

Sprawdź nasze produkty

Legowisko dla psa - Canlusso - Elegant - butelkowa zieleń karo

Legowisko dla psa

Odpowiedzialny opiekun psa wie, że zrównoważona dieta, to jeden z podstawowych warunków zachowania zdrowia i umożliwienia prawidłowego rozwoju swojego pupila.  Oprócz kupowania gotowej karmy, warto urozmaicić posiłki o owoce.

Jak twierdzą specjaliści od żywienia czworonogów, owoce mają niezbędne witaminy i minerały, wzmacniają odporność psa, pobudzają metabolizm i dobrze nawadniają.  

Owoce świetnie nadają się jako zdrowa nagroda podczas treningu.

Jakie owoce mogą jeść psy i dlaczego warto je im podawać?

Pomimo tego, że psy nie potrzebują jeść na co dzień owoców, to te pozwalają im odkrywać nowe smaki, dostarczając witamin i minerałów.

Korzyści jakie niesie za sobą karmienie zalecanymi owocami:

  • Jabłka

Bardzo dobry, niskokaloryczny przysmak dla psa. Jabłka są bogatym źródłem witaminy A, C, potasu, przeciwutleniaczy i błonnika.  Podając je pupilowi, należy je umyć, obrać ze skórki i pokroić, odrzucając pestki nasion.

  • Jagody

Owoce bogate w przeciwutleniacze. Przez niewielki rozmiar, łatwo je podawać bezpośrednio psu, na przykład jako formę nagrody.

  • Banany

Są dobrym źródłem magnezu, potasu, witaminy B7 i błonnika. Ten ostatni poprawia perystaltykę i może być przydatny dla psów cierpiących na zaparcia.

  • Żurawina

Bogata w błonnik i przeciwutleniacze, mająca zbawienny wpływ na problemy z układem moczowym.  Należy ją podawać suszoną lub świeżą, jednak zawsze w małych porcjach aby nie doprowadzić do rozstroju żołądka.

  • Pomarańcze

Pełne witaminy C i błonnika – pomarańcze mogą być zdrową przekąską dla psa. Jednak cytrusy to rodzaj owoców za którymi czworonogi nie przepadają.

  • Mango

Prawdziwe źródło witamin – A,B,C i E oraz potasu.

  • Gruszki

Gruszki to owoce, które zawierają dużo witaminy A, C i K oraz potasu, błonnika i wapnia. Podając je psu, należy obrać ze skóry pokroić i odrzucić pestki nasion.

  • Ananas

Ananas oprócz minerałów i przeciwutleniaczy zawiera bromelainę – enzym wspomagający trawienie oraz zmniejszający stan zapalny.

  • Truskawki

Letni przysmak, jest bogaty w błonnik, witaminę C, mikroelementy, które mają pozytywny wpływ na utrzymanie czystości zębów.

  • Arbuz

Jeden z najbardziej polecanych owoców dla psów. Składa się w 92% z wody i jest źródłem potasu, witaminy B6, A, C. Przed podaniem pupilowi, usuń nasiona i skórkę.

Owoce dla psa 3

Które owoce są najbardziej odpowiednie dla psów?

Zdecydowanie jagody i arbuzy zasługują na pierwsze miejsce w hierarchii prozdrowotnych, owocowych smakołyków dla psów. Jagody od dawna stanowią dodatek w wielu karmach premium, natomiast arbuz jest uwielbiany przez psy. Można zrobić z niego pyszne lody dla psa:

Ile owocowych przekąsek może jeść pies?

Nawet zdrowe i pożywne owoce wymagają umiaru w konsumpcji. Specjaliści zalecają kierować się zasadą  w której 90% diety stanowią regularne posiłki, natomiast pozostałe 10% to zdrowe przekąski.