Wyprawka dla psa – o czym należy pamiętać?

Sprawdź nasze produkty

Legowisko dla psa - Canlusso - Elegant - butelkowa zieleń karo

Legowisko dla psa

Decyzja dotycząca kupna psiaka wiąże się z wieloma rozmowami i ustaleniami.    Nowi właściciele starannie dobierają wyposażenie dla nowego członka rodziny i chętnie witają go w nowym domu. Warto pamiętać, że taka zmiana jest dla małego szczeniaka bardzo stresująca, dlatego powinniśmy zapewnić pupilowi wszystko czego potrzebuje na danym etapie życia. Ograniczenie się jedynie do miseczek na jedzenie i prowizorycznej leżanki zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem. Jak zatem powinna wyglądać wyprawka dla ukochanego futrzaka?

Legowisko przede wszystkim

Legowisko jest dla psa najważniejszym miejscem dla świecie. Cichy i prywatny kącik, który zapewni bezpieczeństwo to spełnienie wszystkich marzeń zwierzaków. Podczas zakupu powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiedni rozmiar leżanki. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem okaże się posłanie, w którym psiak będzie zajmował około 80% całej powierzchni. Niemniej istotny jest też materiał czy wypełnienie bryły. Jak to mówią – przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego warto postawić na całkowicie antyalergiczne produkty. Prym w świecie legowisk wiodą ostatnimi czasy wnętrza z miękkiej kulki silikonowej czy też poliestrowe tkaniny wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. 

Wysokojakościowa karma od samego startu 

Odpowiednia i zbilansowana dieta jest absolutnie kluczowa w prawidłowym rozwoju psa. Wysokojakościowa karma dostarczy pupilowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, dzięki którym zwierzak będzie miał mnóstwo energii. Do zestawu obowiązkowo należy dołączyć też dwie miseczki (na karmę i wodę), które pomogą w ustabilizowaniu pór posiłków małego szczeniaka i wyznaczą miejsce jedzenia. Warto dodatkowo zainwestować w przysmaki. Ciasteczka czy małe kostki dla psów okażą się prawdziwym rarytasem i motywacją do dobrego zachowania czy do wykonywania komend. 

Zabawki, które mogą zdziałać cuda

Nie bez powodu hodowcy często dorzucają do wyprawki ulubioną zabawkę szczeniaka. Ten niepozorny mały przedmiot może zbudować pewność siebie i pomóc pupilowi w oswojeniu się z nowym miejscem. Jednocześnie akcesoria pozwolą psiakowi na wyładowanie nagromadzonych emocji, dzięki czemu zwierzak nie pogryzie mebli czy np. salonowych tekstyliów. Zabawy ze sznurkami, kostkami czy pluszowymi piłeczkami z pewnością zajmą pieska na długi czas. Warto również wspomnieć o poduszeczkach do legowiska, które nie dość, że stanowią idealne podparcie podczas snu to dodatkowo spełniają się w roli gryzaka. 

Akcesoria i pielęgnacja

Nie ma wątpliwości, że obroża i smycz to obowiązkowe wyposażenie każdego psiaka. Niezależnie od lokalizacji czy powierzchni naszego ogrodu zawsze warto mieć akcesoria tego typu. Okazują się one wyjątkowo istotne np. podczas wizyt u weterynarza. Niemniej ważne są też szczotki, szampony czy trymery, bez których codzienna pielęgnacja psiaka byłaby zdecydowanie utrudniona. 

Odpowiednio dobrana i skompletowana wyprawka będzie wspaniałym początkiem relacji z czworonożnym przyjacielem!