Jak dbać o legowisko i inny psi asortyment?

Sprawdź nasze produkty

Legowisko dla psa - Canlusso - Elegant - butelkowa zieleń karo

Legowisko dla psa

Czyszcząc rzeczy codziennego użytku psa jak posłania czy zabawki należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Środki czystości bezpieczne dla człowieka mogą źle wpłynąć na między innymi bardzo czuły węch naszych czworonożnych przyjaciół.

Futerał legowiska

Zacznijmy od tego jak często powinniśmy prać legowisko. Przede Wszystkim zależy to od paru czynników:

  • Ile sierści zrzuca zwierzak
  • Ile czasu spędza na dworze
  • Czy wśród domowników lub psa występują alergie

W większości przypadków zaleca się pranie raz na 2 tygodnie. Ten czas można skrócić jeśli pies bardzo linieje, przynosi błoto po zabawie na dworze lub ktoś z opiekunów ma alergie na sierść.  Warto pamiętać, że im rzadziej to robimy tym ciężej będzie doprowadzić je do stanu wyjściowego.

Piorąc warto używać bezzapachowych detergentów, następnie warto powiesić je do wyschnięcia, szczególnie ważne jest to przy praniu poduszki wypełnionej kulką silikonową. Suszarka może spowodować zbrylenie. Przed wrzuceniem  futerału z legowiska do pralki warto najpierw go odkurzyć z zalegającej sierści, pozwoli to uniknąć zapychania się filtrów w pralce i dokładniej wyprać posłanie.

Co w przypadku posłań personalizowanych?

Jeśli chodzi o legowiska dla psa z imieniem, klej jaki zastosowaliśmy podczas tworzenia napisów jest odporny na pranie nawet w wysokich temperaturach. Kilkukrotne próby czyszczenia w ten sposób naszych legowisk pokazały, że nie ma się o co martwić i śmiało możemy je również prać w pralce. Po praniu psich akcesoriów warto uruchomić pusty cykl w pralce  najlepiej z wybielaczem (aby usunąć zapach)  zanim wrzucimy do niej nasze ubrania.

Jak myć miski dla zwierząt?

Miski dla zwierząt można myć w  zmywarce lub ręcznie. Wystarczy do tego woda  z mydłem. Warto  robić to po każdym posiłku tak aby nie zostawały w niej żadne resztki mogące stać się siedliskiem bakterii. Co jakiś czas zaleca się dokładne wyparzenie wrzątkiem naczynia z którego nasz piesek je. Miska na wodę, wystarczy jak będzie myta raz dziennie. 

Pamiętaj, że psy mają bardzo czuły węch dlatego tak ważne jest aby przykre zapachy zepsutych resztek nie uprzykrzały im tak upragnionej czynności jakim jest jedzenie.

miska dla psa

Jak czyścić psie zabawki?

Jest to bardzo prosta rzecz. Wszystkie materiało warto prać w pralce natomiast plastikowe czy gumowe można myć w zmywarce lub ręcznie. Należy jedynie pamiętać aby dokładnie obmyć je z użytego detergentu.

Zabawki dla psa