Imię dla psa w 2022 roku. Sprawdź trendy na nowy rok.

Sprawdź nasze produkty

Legowisko dla psa - Canlusso - Elegant - butelkowa zieleń karo

Legowisko dla psa

Wybór imienia dla psa to nigdy nie jest łatwa sprawa ale stanowi także bardzo ekscytującą część w adopcji pupila. Jest to ważny krok dla właścicieli, który określa tożsamość oraz podkreśla charakter czworonoga. Przykładowo codzienne życie pieska o imieniu Titu nie będzie takie samo jak tego o imieniu Tyson.

W przeciwieństwie do wielu krajów europejskich jak Francja czy Belgia gdzie psy rasowe urodzone w tym samym roku muszą posiadać ten sam inicjał, w Polsce nie ma przepisów, które by to regulowały.

Czym się kierować wybierając imię?

To jak pies się wabi powinno mieć związek z jego osobowością oraz planami jakie w stosunku do niego posiadamy.

Odpowiednie imię ma kluczowe znaczenie dla jego edukacji w późniejszym czasie. Gdy zrozumie, że zwracasz się do niego, z łatwością zacznie wykonywać wyuczone polecenia.

Psom łatwiej przychodzi reagować na krótkie dwu sylabowe rzeczowniki, więc jeśli wybierzemy mu jakieś dłuższe, wyrafinowane imię warto znaleźć jego krótsze zdrobnienie.

Imiona dla psa w 2022, które będą na topie?

Według raportu jaki przygotował portal Rover.com – własciciel najpopularniejszej na świecie aplikacji umożliwiającej poszukiwanie odpowiednich opiekunów dla psów, w 2022 wybierając imię będziemy kierować się trendami w kulturze, muzyce oraz w sporcie. Nie zabraknie klasyków oraz odniesień do sytuacji pandemicznej.

Top 10 najciekawszych propozycji na 2022 rok:

  • Adelle/Britney

Jeśli Twój pupil ma struny głosowe, dzięki którym słyszą go wszyscy sąsiedzi oraz jest płci żeńskiej te imiona będą idealne.

  • Loki 

W 2021 miała miejsce premiera serialu Loki. Jest to świetna propozycja dla fanów fimów opartych na komiksach Marvela.

  • Aron

Bardzo popularne, eleganckie i klasyczne imię. Świetnie nadaje się dla dostojnych i uroczych psów.

  • Queen/Queenie

W tym roku królowa Elżbieta obchodzi swój platynowy jubileusz, stąd bardzo popularnym będzie nawiązanie do niej przy nadawaniu imion pupilom.

  • Connor

Imię, które również w tym roku będzie na liście najpopularniejszych. Nadaje się dla zabawnych i lojalnych psów.

  • Odin

Kolejna propozycja dla fanów komiksów Marvela. Imię nadaje się dla inteligentnych szczeniąt gdyż mityczny Odyn był bogiem mądrości.

  • Elle

Ponieważ w 2022 na ekranach pojawi się najnowsza część filmu Legalna blondynka, w zestawieniu nie może zabraknąć tego imienia. Elle to idealne imię dla słodkich piesków.

  • Fauci

Nazwisko doradcy prezydenta USA do spraw pandemii Covid19, stało się popularne wśród imion nadawanym psom w ostatnim czasie i nic nie wskazuje na to żeby ten trend się zmienił.

  • Ozzy

Nie tracące na popularności imię pochodzące od gwiazdy rocka. Szczególnie nadaje się dla psów o słodkim spojrzeniu.

  • Cleo

Oznacza dumę i jest iście królewskim imieniem. Świetnie nadaje się dla szczenięcych księżniczek.