LEGOWISKO ORTOPEDYCZNE

🖤 Profilaktyka, leczenie i rekonwalescencja.

🖤 Maty ortopedyczne o udowodnionym działaniu. Nie pozwól, aby Twój pies cierpiał.

LEGOWISKO ORTOPEDYCZNE

🖤 Profilaktyka, leczenie i rekonwalescencja.

🖤 Maty ortopedyczne o udowodnionym działaniu. Nie pozwól, aby Twój pies cierpiał.

Stając przed wyborem odpowiedniego posłania dla naszego czworonoga, możemy korzystać z ogromnego wyboru. Rynek oferuje także legowiska zdrowotne. Niestety wiele ludzi posiada błędne pojęcie o ich zastosowaniu myśląc, że są przeznaczone tylko dla starszych psów. Jest to niepoprawne przekonanie!

Oczywiście jest to grupa zwierząt najbardziej potrzebująca legowiska mającego właściwości łagodzące ból stawów, poprawiającego mobilność, zapobiegającego odleżynom i dającego komfortowy sen. W dzisiejszych czasach każdy lepszy materac w łóżkach posiada wkładki z pianki memory.

Czy Twój pies potrzebuje legowiska ortopedycznego?

Pianka w naszych legowiskach dopasowuje się do kształtu ciała zwierzęcia, dzięki temu siła nacisku jest rozłożona równolegle. Statystyki pokazują, że aż 9 na 10 psów cierpi na choroby związane z stawami i kręgosłupem. Zastosowanie materaca ortopedycznego w legowiskach może znacznie ulżyć w bólu naszym czworonogom.

Tabela rozmiarów - Ortopedyczne

Młode psy - Lepiej zapobiegać niż leczyć

Nawet jeśli teraz Twój pupil jest w pełni zdrowy, statystyki są przerażające. Amerykańskie Stowarzyszenie Produktów dla zwierząt, przedstawia badania pokazujące, ilość zachorowań na schorzenia kostno - stawowe po 10 roku życia u psów. Można temu zapobiec już od najmłodszych lat stosując medyczne materace. Badania potwierdzają również, że szybszemu niszczeniu się stawów sprzyja duża aktywność fizyczna, skakanie oraz spanie na twardych powierzchniach.
Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że legowiska ortopedyczne poprzez usunięcie dużego punktu nacisku znacznie poprawiają krążenie krwi. Jakie to ma znaczenie dla zdrowia, każdy wie.

Uważaj na produkty które są legowiskami ortopedycznymi tylko z nazwy. Niestety spotkaliśmy się z produktami, które wypełnione były zwykłą pianką nie mającą nic wspólnego z materacami ortopedycznymi.

Jak powstają ortopedyczne legowiska dla psów?

Sercem każdego posłania tego typu jest odpowiedni materac. Tutaj nie ma miejsca na tanie zamienniki. Korzystamy tylko z najlepszych producentów, których materiały spełniają wszystkie normy weterynaryjne. Dobieramy odpowiedni rozmiar a następnie obszywamy go miłą w dotyku tkaniną, Która oprócz swoich estetycznych i wytrzymałych właściwości jest łatwa w czyszczeniu. Całość sygnujemy naszym logiem będącym potwierdzeniem oryginalności.

Rasy psów szczególnie narażone na choroby stawów i kości.

Oto lista przykładowych ras psów u których rekomendowane jest stosowanie odpowiedniej diety oraz materaców ortopedycznych jako posłań, ze względu na ich skłonności chorobowe:

 • labrador retriver
 • owczarek niemiecki
 • berneńczyk

Jedno ze schorzeń psów w których legowisko ortopedyczne będzie miało zastosowanie.

Zapalenie stawów to choroba często spotykana u psów, najczęściej narażone są na nie czworonogi otyłe, rasy większe i w starszym wieku. Zapalenie stawów może być też konsekwencją złamań, zwichnięć, zerwania więzadeł, dysplazji, osteochondrozy, problemów hormonalnych, nowotworów czy genetycznych chorób kręgosłupa.

Najczęściej występujące objawy:

 • sztywność w stawach
 • kulawizm
 • problemy przy wstawaniu, chodzeniu po schodach
 • brak możliwości skakania
 • manifestacja objawów bólowych

Jednak u mniejszych psów wraz z wiekiem coraz częściej pojawia się reumatyzm.

Leczenie i profilaktyka

Odpowiednia waga i aktywność fizyczna
 • Nadwaga może być główną przyczyną chorób kostno stawowych a jej kontrola jest kluczowa w roli leczenia tych schorzeń. Po zabiegach wykonywanych by przywrócić psu sprawność należy wdrożyć odpowiednia dietę aby waga psa byłą odpowiednia. Tutaj dużą rolę odgrywa opiekun, który musi czasem całkowicie zmienić nawyki żywieniowe swojego pupila.
 • Bardzo ważna jest także odpowiednia dawka ruchu. Trzeba tak dobrać aktywność fizyczną psa aby pozwoliło to na rozwój masy mięśniowej i zrzucanie zbędnych kilogramów bez zbędnego forsowania. Należy unikać zabaw wymagających skoków jak łapanie freezbee
Odpowiednia suplementacja
 • Glukozamina chondroityna to główny składnik mazi stawowej. Dlatego tak ważna jest jego suplementacja. Glukozamina wpływa na rozwój tkanki chrzęstnej.
 • Witamina C wpływa na syntezę kolagenu
 • Mangan wspomaga procesy regeneracyjne chrząstki stawowej.
 • Kwas omega 3 działa przeciwzapalnie
Specjalne legowisko

Posłania dla psów zawierające materace ortopedyczne pozwalają rozłożyć ciężar psa równomiernie. Dzięki temu można uniknąć dużego ucisku w jednym punkcie. Zdrowy sen pozwala zregenerować się naszemu pupilowi i znacznie przyspiesza proces leczenia.

Unikanie skakania

Jeśli pies wskakuje na kanapę, mocno przeciąża stawy. Jeśli nie możemy go tego oduczyć warto kupić specjalną rampę po której będzie mógł wychodzić, nie przypłacając tego zdrowiem.