Canlusso

Legowisko dla dużego psa

Jak to mówią mały pies - mały kłopot, duży pies – duży kłopot

O ile większe czworonogi są wspaniałymi towarzyszami w codziennym życiu i chętnie umilają życie osobom w każdym wieku, o tyle problem pojawia się w momencie zakupu odpowiednich akcesoriów. Dopasowane legowisko to wyzwanie dla większości właścicieli. Dziesiątki sklepów, setki pięknych posłań, które pasują idealnie designem, kolorem – no właśnie… tylko nie rozmiarem! W Canlusso znajdziesz rozwiązanie i dla takiej przeszkody. Wierzymy, że każdy psiak zasługuje na wysokojakościowy, prawidłowy wypoczynek i poczucie bezpieczeństwa podczas snu.

Zdrowie

Materiały w 100% bezpieczne
(antyalergiczne wypełnienie)

Komfort

Zaprojektowane z myślą
o preferencjach naszych pupili

Design

Tylko luksusowe tkaniny, które
upiększają każde wnętrze

Dopasowane legowisko to wyzwanie dla większości właścicieli. Dziesiątki sklepów, setki pięknych posłań, które pasują idealnie designem, kolorem – no właśnie… tylko nie rozmiarem! W Canlusso znajdziesz rozwiązanie i dla takiej przeszkody. Wierzymy, że każdy psiak zasługuje na wysokojakościowy, prawidłowy wypoczynek i poczucie bezpieczeństwa podczas snu.

Dla jakich ras psów potrzebne jest duże posłanie?

Większość właścicieli posiadających duże psy przyznaje, że ich pupile spędzają czas z nimi w domu. Przy dogodnych warunkach i odpowiedniej powierzchni okazuje się to idealnym rozwiązaniem. Warto pamiętać, że o ile psiak miniaturka niezauważenie przemieści się na wygodny materac w łóżku, o tyle w przypadku wilczura stanie się to bardzo problematyczne. Każdy właściciel takich zwierzaków z pewnością potwierdzi, że niekiedy pupil zajmuje więcej miejsca niż człowiek! Dla jakich psiaków dedykowane są zatem posłania w większym rozmiarze?

Najpopularniejsze rasy to między innymi:

 • owczarek niemiecki/holenderski,
 • dog niemiecki,
 • lablador/golden retriver,
 • berneński pies pasterski,
 • dog niemiecki,
 • rottveiler,
 • buldog amerykański,
 • collie krótkowłosy

Czym kierować się w wyborze legowiska dla dużego psa?

Większy pupil to nie tylko większa ilość zrzuconej sierści na podłodze. Takie zwierzaki cechują się przede wszystkim ogromną siłą w łapach, a co za tym idzie mogą powodować zdecydowanie gorsze zniszczenia. Na wszelkie zadrapania i rozdarcia najbardziej narażone pozostaje legowisko pupila. To na nim niektóre zwierzęta wyładowują nagromadzone emocje, dlatego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wytrzymałość. Wysokiej jakości posłanie stworzone będzie tylko z odpornych i solidnych tkanin. Kolejnym istotnym aspektem jest czyszczenie leżanki. System ukrytych zamków zdecydowanie ułatwi ten proces i pozwoli na szybkie pranie produktu w pralce. Legowisko dla dużego psa dobrze spełni swoją rolę tylko w momencie, w którym dopasuje się do zwierzaka rozmiarem. W prawidłowym kojcu pupil będzie zajmował 80% całej powierzchni. Dobrym wyborem okazuje się tutaj legowisko XL czy nawet XXL.

Tabela rozmiarów Canlusso

Legowisko Canlusso idealne dla Twojego pupila

W ofercie Canlusso znajdziesz legowiska, które odpowiedzą na potrzeby nawet największych osobników. Posłania szyte w naszych szwalniach dostępne są w całej gamie rozmiarów – od S nawet do XXL. Jesteśmy przekonani, że w ciągu kilku chwil zapełnisz swój internetowy koszyk i w końcu dobierzesz idealny kojec! Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na legowiska linii Elegant, które to oprócz walorów estetycznych posiadają dodatkowe wzmocnienia sprawdzające się świetnie u większych psiaków.”

Duży pies w małym domu lub mieszkaniu, o czym pamiętać?

Psy świetnie przystosowują się do wielu sytuacji ale życie z dużym lub małym czworonogiem pod jednym dachem wymaga często poświęceń i pracy. Życie z dużym psem w małym mieszkaniu nie jest niemożliwe a wręcz może być bardzo satysfakcjonujące. Przy odpowiednim szkoleniu i opiece, duże psy mogą być wspaniałymi towarzyszami w małych pomieszczeniach, takich jak mieszkania czy domy o niewielkim metrażu.

Planujesz zamieszkać z dużym psem, przeczytaj jakie czynności, znacznie Ci to ułatwią:

 • Codzienna aktywność fizyczna – Pamiętaj zmęczony pies to szczęśliwy pies. Jeśli otrzyma od Ciebie codziennie odpowiednią dawkę ćwiczeń i zabawy, łatwo dostosuje się do odpowiedniego zachowania w domu. Weterynarze potwierdzają, jeśli zaspokoisz tą krytyczną potrzebę, Twój pies będzie szczęśliwy mieszkając w każdym miejscu.
 • Zajęcie w mieszkaniu – Sama zabawa na świeżym powietrzu może nie być wystarczająca. Warto aby pies miał zajęcie także w mieszkaniu. Jeśli musisz go zostawić na dłuższy czas, podaruj mu gryzaki lub inne zabawki dzięki którym nie będzie się nudził.
 • Wprowadź harmonogram – Nauczenie psa odpowiedniej rutyny, znacznie ułatwia wspólne życie. Wybierz odpowiednie dla siebie i psa pory – karmienia, zabawy i odpoczynku a pies szybko się dostosuje.
 • Znajdź mu własny kąt – Legowisko dla dużego psa zazwyczaj liczy co najmniej metr długości. Ustawienie takiego łóżka w małym mieszkaniu to nie lada wyzwanie. Jednak jest to konieczne dla zapewnienia mu komfortu i spokoju. Posłanie najlepiej ułożyć w miejscu z dobrym widokiem na resztę mieszkania.
 • Naucz sygnalizować fizjologiczne potrzeby – Początkowo pies musi się nauczyć sygnalizować chęć załatwienia potrzeby fizjologicznej np. poprzez szczekanie przy drzwiach. Uda się to zrobić często go nagradzając jeśli wykona to poprawnie.

Duże psy, które łatwo dostosowują się do życia w mieszkaniu:

Duże psy, które łatwo dostosowują się do życia w mieszkaniu:

 • Pudel standardowy – świetny pies stróżujący, łatwy do wyszkolenia by szczekał tylko w odpowiedzi na zagrożenie.
 • Dog niemiecki – to bardzo duży pies jednak jest cichy i opiekuńczy. Dzięki swojej naturze będzie nadawał się do mieszkania jako oddany stróż.
 • Szpic wilczy – rasa bardzo przyjazna, łatwa do wyszkolenia aby szczekał tylko w przypadku ostrzeżenia.
 • Bernardyn – duży pies, który zdobył popularność dzięki występom w filmach z kategorii “ kino familijne”. Po odpowiedniej dawce ruchu resztę dnia może spędzić w swoim legowisku.
legowisko ortopedyczne

Jakie legowisko dla dużego psa mieszkającego na zewnątrz

Większość dużych psów mieszka jednak na zewnątrz, pilnując dzielnie posesji właściciela. Zazwyczaj jego miejsce noclegu i schronienia to buda i kojec. Ważne aby zadbać o odpowiednią leżankę, która umili mu czas odpoczynku i ochroni przed wpływem zimnego podłoża na stawy. Szukając odpowiedniego posłania dla dużego psa możemy wybierać między:

Klasyczne prostokątne legowisko – spisze się bardzo dobrze do zadaszonego kojca. Mocno wypchane boki to podstawa jeśli chcemy aby pupil, który nie raz waży powyżej 50 kilogramów poczuł się w nim komfortowo, dlatego unikaj produktów wypychanych pianką. Istotnym ważnym elementem będzie wodoodporny spód, chroniący przed mokrą powierzchnią oraz poduszka z wkładem z kulki silikonowej, która dobrze amortyzuje pod sobą dużego psa.

Materac ortopedyczny – Duże psy bardzo często chorują na schorzenia związane ze stawami. Mieszkanie na zewnątrz a co za tym idzie wilgoć oraz niskie temperatury dodatkowo mogą nasilić problem. Materace ortopedyczne, które mogą posłużyć jako wkład do budy lub leżankę obok, będą dobrym rozwiązaniem, który pomoże zapobiec chorobie lub znacznie ulży psom już nią dotkniętych.

Mata – Zdecydowanie najbardziej uniwersalny produkt na zewnątrz. 3 warstwy z jakich się składa doskonale oddzielają ciało pupila od podłoża. Rozmiary jakie posiadamy w ofercie są odpowiednie nawet dla największych psów. Możesz ją umieścić na tarasie w budzie czy innym ulubionym miejscu odpoczynku Twojego dużego psa.

legowisko dla dużego psa