mocz psa 1

Jak pozbyć się zapachu moczu psa?

Sprawdź nasze produkty

Legowisko dla psa - Canlusso - Elegant - butelkowa zieleń karo

Legowisko dla psa

Niezależnie od tego czy masz w domu nowego psa lub starszemu zdarzył się “wypadek”, Pozostawiony na dywanie mocz i jego zapach może być dużym problemem.

Jeśli chodzi o szczeniaki, należy być cierpliwym  w nauce załatwiania potrzeb fizjologicznych na dworze. Ucząc je odpowiednich zachowań korzystaj z małych psich przekąsek aby nagradzać prawidłowe zachowanie.

Starsze psy często mają problemy z trzymaniem moczu i pomimo tego, że nie chcemy aby sikały w mieszkaniu nie możemy je za to winić. Pomocna może być konsultacja weterynaryjna i farmakologiczne rozwiązanie problemu.

Co neutralizuje przykry zapach moczu psa?

Feromony znajdujące się w moczu czworonoga są przez niego używane do komunikacji. Sikając, psy znaczą swój teren i oznaczają gdzie mogą zrobić to ponownie. Kiedy raz zdarzyło się mu oddać mocz w domu jest duże prawdopodobieństwo, że zrobi to ponownie w to samo miejsce.

Czego używać aby pozbyć się niechcianego zapachu?

Enzymatyczne środki czyszczące niszczą białka wiążące w psich feromonach zawartych w moczu, Sprawia to, że nie tylko pozbędziesz się przykrego zapachu ale i Twój pupil nie skojarzy drugi raz tego miejsca jako dogodnego do wysikania się.

Produkty zawierające nadtlenek wodoru czyli popularną wodę utlenioną znacznie zmniejszają nieprzyjemny zapach.

mocz psa 2

Jak pozbyć się plam z dywanów i kanap – przedmiotów których nie da się wyprać w pralce

  1. Zbierz nadmiar wilgoci przy użyciu ręcznika papierowego.
  2. Spryskaj czyszczone miejsce wodą utlenioną i pozostaw na 15 minut.
  3. Ponownie, używając ręcznika papierowego zbier pozostałość naniesionego środka.
  4. Użyj wybranego, enzymatycznego środka czyszczącego i ponownie “zapierz” plame.

Pamiętaj że pies potrafi zapamiętać ponad 600000 zapachów i dysponuje 200 milionami komórek węchowych, dlatego należy się natrudzić aby zamaskować przed nim jakiś zapach.

Jak usunąć stare, zaschnięte plamy moczu z podłogi czy dywanu?

W tym przypadku także najlepiej spisze się woda utleniona, spryskaj nią wybrane miejsce i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie zbierz nadmiar ręcznikiem i wyczyść plamę jeszcze raz używając wybranego środka czyszczącego z enzymami.

Jak czyścić z moczu przedmioty, które da się wyprać – legowisko dla psa, maty, poduszki?

Wypranie przedmiotu to najłatwiejszy sposób na pozbycie się zanieczyszczenia i brzydkiego zapachu. Użyj środka z detergentem i pamiętaj o sprawdzeniu w ilu stopniach należy prać daną tkaninę aby nadawała się do ponownego użytku.

Jeśli posiadasz w domu odkurzacz piorący, to wykorzystanie go jest jak najbardziej wskazane i powinno załatwić problem.

mocz psa 3

Spróbuj poradzić sobie z przyczyną a nie z skutkiem

Nauczenie psa wychodzenia za potrzebą fizjologiczną wymaga cierpliwości i czasu ale im profesjonalniej będziemy to robić tym ten czas się skróci. Karanie szczeniaka za zsikanie się w salonie raczej niczego go nie nauczy.

Czasami problem może tkwić w chorobie.  Infekcja dróg moczowych, nietrzymanie moczu czy zbyt częste oddawanie moczu to powód do konsultacji weterynaryjnej i wdrożenia odpowiedniego leczenia.