10 rzeczy, których nie powinien jeść pies.

Sprawdź nasze produkty

Legowisko dla psa - Canlusso - Elegant - butelkowa zieleń karo

Legowisko dla psa

Kto oprze się słodkiemu wzrokowi naszych pupili, kiedy tak bardzo proszą o mały kawałek  jedzenia?

Częstowanie psa przysmakami ze stołu, pogłębia nawyk skomlenia i uniemożliwia nam spokojne spożywanie posiłków. Decydując się na takie „nagradzanie” należy pamiętać, że niektóre pokarmy, które spożywamy na co dzień, dla psa mogą być bardzo niebezpieczne. 

  • Ksylitol

Słodzik, będący w składzie niektórych słodyczy, wypieków czy paście do zębów. Jego spożycie przez psa, może wywołać spadek cukru we krwi oraz niewydolność wątroby. Pierwsze objawy zatrucia to wymioty, letarg i problemy z koordynacją. W późniejszym czasie mogą wystąpić drgawki.

  • Alkohol

Alkohol działa tak samo toksycznie na organizm psa jak na ludzki. Ze względu na małą masę, efekt toksycznego zatrucia występuje dużo szybciej. Pojawiają się wymioty, biegunka, problemy z koordynacją i oddychaniem. Pies może zapaść w śpiączke a nawet umrzeć.

  • Awokado

Owoc uwielbiany przez rzesze ludzi,  zawiera dużo substancji odżywczych. Awokado ma w swoim składzie jednak grzybobójczą toksynę tak zwany persin. Jest ona silnym alergenem dla naszych czworonożnych pupili i może wywołać biegunkę i wymioty.

  • Kawa

A w szczególności jej składnik – kofeina. Jest bardzo niebezpieczna dla psa. Może powodować znacznie przyspieszenie akcji serca a w konsekwencji powstawanie groźnych dla życia psa, arytmii.

  • Cebula

Regularne spożywanie przez psa takich warzyw jak cebula, może prowadzić do wystąpienia anemii. Dużą ilość zjedzona na raz, może spowodować zatrucie a w efekcie osłabienie i wymioty.

  • Orzechy makadamia

Ten rodzaj orzechów jest bardzo szkodliwy dla psów. Zjedzenie samych lub np. z czekoladą może wywołać silną reakcję toksyczną – drżenie mięśni, wymioty, gorączka.

  • Winogrona i rodzynki

Jeśli chcesz dawać psu do zjedzenia owoce, to  winogrona i rodzynki mogą nie być dobrym wyborem. Już zjedzenie niewielkiej ilości wpływa negatywnie na pracę nerek i może spowodować nawet ich niewydolność. Wymioty to pierwszy objaw zatrucia.

  • Kości (szczególnie drobiowe)

Kość to niewątpliwie jeden z największych przysmaków psów. Stanowi też swego rodzaju „atrybut” naszych czworonożnych pupili.  Jednak szczególnie kości drobiowe, ze względu na swoją kruchliwość mogą utkwić w przewodzie pokarmowy i spowodować perforacje.

  • Surowe jajka

Dieta  bogata w jajka, jest jak najbardziej wskazana dla naszych pupili. Należy jednak pamiętać aby unikać surowych pokarmów – istnieje ryzyko zatrucia salmonellą.

  • Słodycze

Podobnie jak dla ludzi, słodycze są wielkim przysmakiem psów. Jednak tak samo jak u nas, mogą powodować u nich cukrzycę, otyłość i próchnicę zębów.

Wyżej wymienione produkty, łatwo zastąpić innymi – zdrowszymi dla psów. Najlepiej całkowicie wykluczyć je z diety pupili.